Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği: Eğitim desteği özel okulda okuyan mevcut öğrencilere de verilsin

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın 2014-2015 eğitim-öğretim yılında özel okullar için verilecek eğitim öğretim teşvikinin özel okullara devam eden öğrencilere de verilmesini istedi. Dernek, “Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği olarak yıllardır verilmesini arzu ettiğimiz ve bu yolda çalıştığımız desteğin mevcut velilerimize verilmemesi nedeni ile üzgünüz. TBMM tarafından hazırlanan kanunlara dayalı bu destekten tüm öğrencilerin ve okulların yararlanması faydalı görülmektedir. Bu nedenle arzu eden tüm okullarımızın ve öğrenci velilerinin bu haktan yararlanmak için başvuruda bulunmaları bireysel inisiyatifleri dahilindedir” açıklamasında bulundu.

Eğitim 14.08.2014, 00:01 14.08.2014, 00:02
Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği: Eğitim desteği özel okulda okuyan mevcut öğrencilere de verilsin
 Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından yapılan duyuruda özel okullara gidecekler için verilecek eğitim-öğretim desteğinin hükme bağlandığı ve ilgili çalışmaların tamamladığı hatırlatıldı. Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğe göre bu yıl 250 bin öğrenciye 2500-3500 TL arasında değişen miktarlarda eğitim-öğretim desteği verilmesinin planlandığı belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Hükümetin özel okulculuğa bakışı ve ülkemizde dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan sistemlerin dikkate alınmaya başlanması açısından sevindirici.
Ancak daha önce de defalarca Bakanlığa ve kamuoyuna arz ettiğimiz gibi özel okullarda eğitim-öğretim alacak öğrencilerin ailelerine verilecek desteğin ayrım yapılmadan özel okullarda eğitim-öğretim alan tüm velilere yani bir başka deyişle şu an özel okullarda öğrenim gören mevcut velilere de verilmesi adil, eşit ve doğru olan yaklaşımdır.
Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği olarak yıllardır verilmesini arzu ettiğimiz ve bu yolda çalıştığımız desteğin mevcut velilerimize  verilmemesi nedeni ile üzgünüz.
Ancak TBMM tarafından hazırlanan kanunlara dayalı bu destekten tüm öğrencilerin ve okulların yararlanması faydalı görülmektedir. Bu nedenle arzu eden tüm okullarımızın ve öğrenci velilerinin bu haktan yararlanmak için başvuruda bulunmaları bireysel inisiyatifleri dahilindedir.”
Yorumlar (2)
nfud 6 yıl önce
kesinlikle doğru bir düşünce.özel okullara olan talebin artırılması adına çıkarılan bu destekten halen özel okullarda okluyan öğrencilerin yararlanamaması adaletsiz bir uygulamadır.yapılmak istenen düşünceye yıllardan beri bir sürü fedakarlık yaparak çocuklarını özel okullara göndermekte olan velilere bu desteğin kesinlikle verilmesi gerekirdi.hatta öncelik dahi sağlanabilirdi
ndfhasd 6 yıl önce
başvuru süresi dolmadan bu haksızlığa bir çözüm üretilerek
çocukları halen özel okullarda okumakta olan velilerinde başvuru süresi dolmadan yardımcı olunması gerekir saygılar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@