Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği: Eğitim desteği özel okulda okuyan mevcut öğrencilere de verilsin

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği: Eğitim desteği özel okulda okuyan mevcut öğrencilere de verilsin

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’nın 2014-2015 eğitim-öğretim yılında özel okullar için verilecek eğitim öğretim teşvikinin özel okullara devam eden öğrencilere de verilmesini istedi. Dernek, “Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği olarak yıllardır verilmesini arzu ettiğimiz ve bu yolda çalıştığımız desteğin mevcut velilerimize verilmemesi nedeni ile üzgünüz. TBMM tarafından hazırlanan kanunlara dayalı bu destekten tüm öğrencilerin ve okulların yararlanması faydalı görülmektedir. Bu nedenle arzu eden tüm okullarımızın ve öğrenci velilerinin bu haktan yararlanmak için başvuruda bulunmaları bireysel inisiyatifleri dahilindedir” açıklamasında bulundu.

 Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği tarafından yapılan duyuruda özel okullara gidecekler için verilecek eğitim-öğretim desteğinin hükme bağlandığı ve ilgili çalışmaların tamamladığı hatırlatıldı. Maliye ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan tebliğe göre bu yıl 250 bin öğrenciye 2500-3500 TL arasında değişen miktarlarda eğitim-öğretim desteği verilmesinin planlandığı belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Hükümetin özel okulculuğa bakışı ve ülkemizde dünyanın gelişmiş ülkelerinde uygulanan sistemlerin dikkate alınmaya başlanması açısından sevindirici.
Ancak daha önce de defalarca Bakanlığa ve kamuoyuna arz ettiğimiz gibi özel okullarda eğitim-öğretim alacak öğrencilerin ailelerine verilecek desteğin ayrım yapılmadan özel okullarda eğitim-öğretim alan tüm velilere yani bir başka deyişle şu an özel okullarda öğrenim gören mevcut velilere de verilmesi adil, eşit ve doğru olan yaklaşımdır.
Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği olarak yıllardır verilmesini arzu ettiğimiz ve bu yolda çalıştığımız desteğin mevcut velilerimize  verilmemesi nedeni ile üzgünüz.
Ancak TBMM tarafından hazırlanan kanunlara dayalı bu destekten tüm öğrencilerin ve okulların yararlanması faydalı görülmektedir. Bu nedenle arzu eden tüm okullarımızın ve öğrenci velilerinin bu haktan yararlanmak için başvuruda bulunmaları bireysel inisiyatifleri dahilindedir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum