banner476

Türkiye’den Kosova’ya Uzaktan Eğime Destek

Kosova Eğitim Bilim Teknoloji ve İnovasyon Bakan Yardımcısı Enis Kervan bugün T.C.Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ile telefon görüşmesinde uzaktan eğitim konusunu istişare ettiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Eğitim 03.04.2020, 21:55
Türkiye’den Kosova’ya Uzaktan Eğime Destek

İki ülkede uygulanan uzaktan eğitimin karşılıklı bilgi alış verişinde bulunan Kervan ve Saraf, ikili işbirliği konusunu da ele aldı.

Kosovahaber’e konuyla ilgili daha geniş bilgi veren Enis Kervan, T.C.  Priştine Büyükelçiliği destekleri ve işbirliğiyle geçtiğimiz günlerde talebimizi ilettiğimiz EBA Eğitim Bilişim Ağı ve TRT EBA TV yayınlarının Kosova Eğitim Bakanlığı tarafından Türkçe 'de hazırlanmakta olan ikinci resmi ‘ePatforma’ web sitesi üzerinden Kosova'daki Türkçe uzaktan eğitime destek amaçlı kullanılmasını kararlaştırıldığını bildirdi.

“T.C. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ile ayrıca Türkiye'de eğitim amaçlı bulunan Kosovalı öğrencilerin durumu hakkında konuştuk, destek sözü aldık.” diyen Enis Kervan, bu konuda Türkiye'de Okuyan Kosovalı Öğrenciler Birliği ile irtibatın kurulmasının uygun olacağı sonucuna vardıklarını belirtti.

Bakan Yardımcısı  Safran, her zaman olduğu gibi her konuda bizlere sonsuz desteklerini sunmaya  devam edeceklerini ifade ettiğini de söyleyen Enis Kervan, bu doğrultuda desteklerini esirgemeyen T.C. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve   Bakan Yardımcısı Mustafa Safran'a Kosova Eğitim Bilim Teknoloji ve İnovasyon Bakanlığı adına sonsuz teşekkür ettiğini ve işbirliğin daim olmasını dilediğini ifade etti.

www.kosovahaber.net

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@