Üreten Okullar Koronavirüs İçin Üretiyor

Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Alanı'nda üretilen dezenfektan, ilimizdeki okulların temizlenmesinde kullanılıyor.

Eğitim 17.03.2020, 21:01
Üreten Okullar Koronavirüs İçin Üretiyor

Koronavirüs önlemleri kapsamında ilimizdeki çalışmalar çok yönlü bir şekilde devam ediyor. Bu çerçevede mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarımızdaki üretim kapasitemiz harekete geçirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün verdiği karar ile Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin de içinde olduğu Türkiye genelindeki 38 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde dezenfektan üretimine geçildi.

Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Alanı'ndaki öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından üretilen dezenfektan, ilimizdeki okulların hijyen, temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarında kullanılıyor.

Tüm çalışmaların planlandığı gibi devam ettiği Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kimya Teknolojileri Alanı'nda üretilen dezenfektanlar bakteri, mantar, virüs gibi pek çok zararlı organizmaya karşı etkili.

Günlük 5 tonluk temizlik malzemeleri ve sıvı el yıkama sabunu üretim kapasitesindeki okulumuz Bakanlığımızın belirlediği dezenfektan maddesinden 20 ton üretebilmektedir. Okulumuzun üretim ekibinde okul müdürümüz Gökhan Eker, teknik müdür yardımcımız Hayati Ilgaz, mesul müdürümüz kimyager Necati Berk, kimyagerler Mukaddes ile Ümmühan Aşiret ve öğrencilerimiz.

Kartal Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, tonlarca dezenfektan üretimi yapıldı. Okulumuzda üretilen yüzey dezenfektanları ilimizdeki okulların enfeksiyonlardan arındırılmasında kullanılıyor.

Üretim mevzuatlara uygun şartlarda yapılan dezenfektan üretiminin sağlık açısından da hiçbir sakıncası bulunmuyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@