banner476

Vali Kemelek'in adı okula verilecek

Karaciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 5 ay önce hayatını kaybeden Sivas Valisi Zübeyir Kemelek'in adı, kentte yapımına başlanan ilkokula verilecek.

Eğitim 22.07.2014, 21:44 22.07.2014, 21:44
Vali Kemelek'in adı okula verilecek
 Sivas İl Özel İdaresi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mevlana Mahallesi Kumlu Tarla mevkisinde Vali Zübeyir Kemelek'in isminin verileceği ilkokulun yapımına başlanıldı. Nisan ayında ihalesi yapılan 24 derslikli okulda gelecek yıl eğitime başlanması planlanıyor.
      
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, İl Genel Meclisi'nde merhum vali Zübeyir Kemelek'in adına okul yapılması kararı alınmasının çok anlamlı olduğunu belirterek, "Bu önergeyi veren siyasi parti grup başkan vekillerine teşekkür ediyorum. Verilen karar Sivas halkının sayın Valimize göstermiş olduğu vefanın örneğidir" dedi.
      
Önergenin İl Genel Meclisi'nde kabul edildiğini ve Milli Eğitim Müdürlüğü yer alan isim seçme komisyonunun onayıyla resmileştirildiğini aktaran Ayhan, "Merhum Valimiz, Mevlana İlkokulu projesini yakından takip etmişti. Hatta Sayın Valimiz Kemelek, okulun Selçuklu mimarisine uygun bir şekilde yapılması için talimat vermişti" açıklamasında bulundu.
      
Sivas Valisi Alim Barut'un okul inşaatında incelemede bulunduğunu belirten Ayhan, şunları söyledi:
"Merhum Valimizin adına yakışır bir şekilde okul inşa edilmesi için Sayın Valimiz Alim Barut da konuyu yakından takip ediyor. Emir ve talimatları doğrultusunda da okul inşaatı devam edecek. Yüklenici firma yetkilileri çalışmalarına başlamış olup, bu yaz işin büyük kısmının bitirilmesi planlanıyor. Uzun süredir bölgeye yapılması planlanan ve bölgenin ihtiyacını giderecek olan okulla mahalle halkı da çocuklarını tam donanımlı bir okula göndermenin mutluluğunu yaşayacak. Bu vesileyle merhum Valimize tekrar Allah'tan rahmet, yakınlarına ise başsağlığı diliyorum."
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@