banner476

Yarın Hangi İllerde Okullar Kar Tatili Olacak? (10 İL)

16 Aralık 2016 Cuma. Yarın Hangi İllerde Okullar Kar Tatili Olacak? Okullara Kar Tatili Olan İller. Okulların yarın kar tatili olduğu iller ve ilçeler güncel liste. Hangi illerde okullar tatil? Kar yağışları ve kış soğuğu, beraberinde okullara tatil haberlerini de getirdi. Eğitime ara verilip kar tatili olan iller güncel liste olarak sitemizde. Okulların kar tatili olduğu iller Mebpersonel.com'da.

Eğitim 15.12.2016, 23:10 15.12.2016, 23:13
Yarın Hangi İllerde Okullar Kar Tatili Olacak? (10 İL)

16 Aralık 2016 Cuma. Yarın Hangi İllerde Okullar Kar Tatili Olacak? Okullara Kar Tatili Olan İller. Okulların yarın kar tatili olduğu iller ve ilçeler güncel liste. Hangi illerde okullar tatil? Kar yağışları ve kış soğuğu, beraberinde okullara tatil haberlerini de getirdi. Eğitime ara verilip kar tatili olan iller güncel liste olarak sitemizde. Okulların kar tatili olduğu iller Mebpersonel.com'da.

16 Aralık Cuma Günü Kar Yağışı Nedeniyle Okulların Tatil Olduğu İller:

MUŞ

Kar yağışının devamı nedeniyle Muş Merkez İlçe, bağlı Belde ve köylerde 16/12/2016 Cuma günü Valiliğimiz kararıyla okullar bir gün süreyle tatil edilmiştir. İlçelerimiz ilçe Kaymakamlıklarınca değerlendirilecektir.

BOLU

Olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle Bolu'da tüm okullar, Bartın'da ise köylerde taşımalı eğitim yapılan tüm okullarda eğitime yarın ara verilecek.

Bolu'da il genelinde olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

Bolu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle ulaşımda yaşanabilecek sıkıntılara binaen 16 Aralık Cuma il genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime ara verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, engelli ve hamile kamu personelinin de bir gün idari izinli sayılacağı ifade edildi.

BARTIN

Bartın’da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle köylerde taşımalı eğitim yapılan tüm eğitim kurumlarına yarın ara verilecek, kent merkezi, ilçe ve belde merkezlerinde ise eğitim devam edeceği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, yüksek kesimlerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışının devam ettiği ve buzlanma yaşandığı belirtildi.

Eğitime kent merkezi, ilçe merkezleri ve belde merkezlerinde devam edileceği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“16 Aralık Cuma günü köylerimiz ile taşıma yapılan okullarımızda yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bir gün süreyle eğitim öğretime ara verilmiş olup, il, ilçe ve belde merkezlerimizde eğitim öğretim devam edecektir.” 

ÇORUM

Çorum merkez ilçede kar, soğuk ve buzlanmadan dolayı 16 Aralık 2016 Cuma günü eğitime bir gün ara verilmiştir.

TUNCELİ

Tunceli'de Mazgirt ilçesi ile bağlı köylerinde bir gün, Çemişgezek ve Hozat ilçesinde ise taşımalı eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte kar yağışının ardından olumsuz hava koşullarının sürdüğü belirtildi.

Öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için bazı ilçelerde eğitime ara verildiği aktarılan açıklama, şu ifadelere yer verildi:

"Olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimiz Çemişgezek ve Hozat ilçelerinde taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için 16 Aralık Cuma günü bir gün süre eğitime ara verilmiş olup, diğer ilk ve orta dereceli okullarda eğitime devam edilecektir. Yine Mazgirt ilçe merkezi ve köylerindeki ilk ve orta dereceli okullarda 16 Aralık Cuma günü bir gün süre ile eğitime ara verilmiştir."

Açıklamada ayrıca, kent genelinde kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli ile hamile personelin de izinli sayılacağı kaydedildi.

DÜZCE

Düzce'de kar yağışı nedeniyle Yığılca ve Kaynaşlı ilçelerinde tüm okulların yarın tatil edildiği bildirildi.

Kaymakamlıklardan yapılan açıklamalarda, bölgede akşam saatlerinde etkisini artıran yoğun kar yağışının devam ettiği, olumsuzluğa veya mağduriyete meydan vermemek amacıyla Yığılca ve Kaynaşlı'daki tüm okullarda eğitim öğretime 16 Aralık Cuma günü ara verildiği bildirildi.

Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi. 

VAN

Van'ın Erciş ilçesinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve tüm köylerinde anaokul, ilkokul, ortaokul ve liseler (pansiyonlu okullar da dahil olmak üzere) ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı diğer kurumlarda 16 Aralık Cuma günü, eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verildiği belirtildi.

Yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bugün de tatil edilmişti.

BİNGÖL

Bingöl'de taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamada, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerin yüksek kesimlerindeki kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle taşımalı olarak eğitim verilen okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, söz konusu tatilin, taşıma merkezlerinde eğitim öğretim gören öğrenciler için de geçerli olduğu hatırlatıldı.

Kent genelinde 278 köye ulaşım sağlanamıyor.

AĞRI

Türkiye'ye etkili altına alan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle okullar Cuma günü de tatil edildi. Ağrı'da eğitime Pazartesi günü başlanacak. 

Ağrı'da valilik uygulama dışında tuttuğu Doğubayazıt ilçesini de dahil etti. Buna göre Doğubeyazıt'ta da cuma günü okullar tatil edildi.

ELAZIĞ

Elazığ'da yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 7 ilçede eğitime bir gün ara verildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları ve kuvvetli buzlanma nedeniyle Elazığ merkez ilçe ile Karakoçan, Palu, Kovancılar, Alacakaya, Arıcak, Maden ve Sivrice ilçelerindeki tüm okullar 16 Aralık Cuma tatil edildi.

Baskil ilçesinde ise sadece taşımalı eğitim gören öğrenciler için okulların tatil edilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan, okulların tatil edildiği yerlerde görevli engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari izinli sayıldığı bildirildi.

Mebpersonel.com olarak illerden kar tatili haberleri geldikçe listemizi güncellemeye devam edeceğiz.

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@