banner476

Yaz Tatili Geç Mi Başlayacak? Bakan Ziya Selçuk Açıkladı

Yaz Tatili Geç Mi Başlayacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Açıkladı.

Eğitim 18.03.2020, 20:07 18.03.2020, 22:02
Yaz Tatili Geç Mi Başlayacak? Bakan Ziya Selçuk Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, Funda Görey'in gündeme dair sorularını yanıtladı.

''Yaz tatili geç mi başlayacak?'' sorusuna Bakan Ziya Selçuk şu yanıtı verdi:

Her türlü senaryo ile çalışmamız var. Her türlü çalışmamız ve altyapımız var. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamalarından satır başları:

Biz sınavlar konusunda ertelenmesi konusunda bir karar verecek olursak bizim olasılıklar içinde gördüğümüz bir konu olur. Öğrencilerin gireceği sınavlarda okulların açık olduğu zaman işlenen sorularını sınav paketimiz de var, tüm konuları işleyen soru paketimiz de var. Şu anda bizim erteleme gibi bir konu masamızda yok. Bilim Kurulu ile bağlantılı olarak değerlendiriyoruz. Her koşulda tedbirimizi almamız gerekiyor. 

Uzaktan eğitim ile alınan konular sınava dahil olmayacak, yüz yüze eğitimde alınan konular sınava dahil olacak.  Sadece okul açıkken işlenen konulardan sınav olacak. 

Uzaktan eğitim için her bir sınıf için her bir ders için olacak. Uzaktan eğitim ile sadece ders olmayacak sanatsal, eğlenceli etkinlikler de olacak.

Öğrenciler bu dersleri izlerlerse ve erişmek isteyeceği her içerik EBA'da var. Sadece uzaktan eğitimle beklentiler karşılanamaz.  20 dakikalık dersler olacak, öğretmenler anlatacak.

Her hafta etkinlik önerileri yayımlıyoruz. Okulun açıldığı ilk gün teneffüs 40 dakika olacak.

Meslek liselerinde maske üretimine başladık. Maskeleri piyasaya göre çok ucuza üretiyoruz. 

Öğretmen atamalarıyla ilgili bir takvim açıklanacak. 

Yorumlar (9)
Ado 7 ay önce
Öğretmenler mi tatil olsun dedi???
Öğretmenlerin elinde olan bir konu mu bu? Elinizde olsa öğretmenleri bir kaşık, suda bogacaksiniz... Allah akıl fikir versin. (birisine cevap)
kkk 7 ay önce
aynen
Ogretmen 7 ay önce
Keşke okul olsada uğruna hayatımızı adadığımız ogretemnlik mesleğini icra edebilsek bu gibi basit ve ucuz yorumlar yapılmasın artık
Ahmet 7 ay önce
Arkadaşlar pes doğrusu öğretmenlerimiz bizim her şeyimiz ... Maaşlarını elbette almalılar ... Şimdi onlarda öğrencileri için eminim üzülüyordur ... Sonuçta uzaktan eğitim hele de 1. Sınıflara ne katabilir ki... Hiç sınıftaki dersin yerini tutar mı
Zeynep 7 ay önce
Okula gitme vermediğin dersin ücretini al adalet bumu
hasan 7 ay önce
ev sahibi, bankalar, alacaklılar okula gitmedin diye müsaade etmiyor. insanı yaşat ki devlet yaşasın. bilmem anlatabildim mi?
Halk Eğitim Merkezleri 6 ay önce
Yillardir biçki dikiş safsatasinin dişinda bisi üretemeyen Halk Egitim Merkezleri maske ve tulum üretmek icin daha ne bekliyor
Halk Eğitim Merkezleri 6 ay önce
Yillardir biçki dikiş safsatasinin dişinda bisi üretemeyen Halk Egitim Merkezleri maske ve tulum üretmek icin daha ne bekliyor
Uğur 6 ay önce
Ben bir öğretmeni keşke tatil olmasaydı. Çalışmak daha güzel evde boş boş durmaktan. Ama yapıcak birşey yok malesef.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@