Bakanlar Kurulu'nda Suriye'ye elektrik konusu da gündeme gelecek

Bakanlar Kurulu'nda Suriye'ye elektrik konusu da gündeme gelecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Suriye’ye yapılan elektrik ihracatında bir teknik sorun olmadığını belirterek, şu anki durumun teknik sorundan çok farklı olduğunu söyledi. Bakan Yıldız, 'Yerli Enerjiye Katkı Sağlayan Kaynağa...

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Suriye’ye yapılan elektrik ihracatında bir teknik sorun olmadığını belirterek, şu anki durumun teknik sorundan çok farklı olduğunu söyledi.

Bakan Yıldız, 'Yerli Enerjiye Katkı Sağlayan Kaynağa Dayalı Adana Tufanbeyli Linyit Kömür Sahasında Kurulacak 600 MW Kapasiteli Termik Santral Yapımı Rödövans Sözleşmesi İmza Töreni'ne katıldı. Törene geçmeden önce gazetecilerin Suriye ile ilgili sorularını cevaplayan Yıldız, bu ülkeye yapılan elektrik ihracatında teknik bir sorun bulunmadığının kaydetti. Yıldız, sorunun teknik sorundan çok daha farklı olduğunu ifade etti. Bakan Yıldız, “Enerji konusundaki gelişmeleri bugünkü Bakanlar Kurulu’na sunacağız. Başbakanımızın direktifleri doğrultusunda hareket edeceğiz.” dedi.

Bakan Yıldız, açıklamanın ardından ihaleyi alan şirket ve Türkiye Kömür İşletmeleri'nin yöneticileri ile imza masasına oturdu. İmzaların ardından Bakan Yıldız’a katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.