Hizmet ve tarım sektörlerinde istihdam için Beceri’10 Kursları başlıyor

Hizmet ve tarım sektörlerinde istihdam için Beceri’10 Kursları başlıyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle başlatılan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğiyle başlatılan Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi kapsamında tarım ve hizmet sektörlerine yönelik kurslar açılmaya başladı.

UMEM Beceri’10 projesi kapsamında hizmet sektörüne yönelik olarak; Adıyaman’da satış elemanı , Ankara’da servis danışma elemanı, Bayburt’ta aşçı, Kilis’te çocuk gelişimi meslek elemanı, Kırklareli’nde muhasebeci, Kocaeli’nde konut hizmetleri görevlisi, Konya’da satıcı (perakende ticaret), Yalova’da engelli bakım elemanı ve müşteri hizmetleri görevlisi yetiştirmek üzere kurslar açılarak 300’den fazla kursiyerin eğitim görmesi ve başarılı olan kursiyerlerin çoğunun istihdam edilmesi öngörülüyor.

Tarım sektörlerine yönelik olarak Isparta’da fidan yetiştiriciliği, Kayseri’de de hayvan yetiştirme işçiliği için nitelikli eleman yetiştirilecek kurslar faaliyete geçiyor. Ayrıca kursiyer seçme aşamasında olan Balıkesir’de oda görevlisi-turizm, Denizli’de aşçı yardımcısı, Karabük’te temizlik görevlisi, Kilis’te çocuk bakıcısı, Eskişehir’de muhasebeci, Yalova’da müşteri hizmetleri görevlisi kursları ile 150’ye yakın kursiyerin eğitim görmesi ve istihdam edilmesi hedefleniyor.

UMEM Beceri’10 Projesi kapsamında bugüne kadar 3 bin 100’e yakın kurs açılarak 40 bine yakın kursiyerin eğitim alması sağlandı. Eğitim sürecini tamamlayan 28 bine yakın kursiyerin çoğu TOBB’a üye firmalarda istihdam edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.