Kamu Hakem Kurulu, memur zammı için çalışmalara başladı

Kamu Hakem Kurulu, memur zammı için çalışmalara başladı

Kamu Hakem Kurulu Heyeti, memura verilecek zam oranını belirlemek için bir araya geldi. Bu sabah ilk toplatışını gerçekleştiren Kurul, çalışmalarına başlamadan önce basın mensuplarına görüntü verdi. Kurul Başkanı ve Sayıştay Başkanı...

Kamu Hakem Kurulu Heyeti, memura verilecek zam oranını belirlemek için bir araya geldi.

Bu sabah ilk toplatışını gerçekleştiren Kurul, çalışmalarına başlamadan önce basın mensuplarına görüntü verdi. Kurul Başkanı ve Sayıştay Başkanı Recai Akyel, basın mensuplarına açıklama yaptı. Anayasanın 53. maddesinin 4688 sayılı Kamu Görevlileri ve Toplu Sözleşme Kanunu sözleşmesi çerçevesinde Türkiye’de 2012-2013 yılı için başlayan toplu sözleşme görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlanmasından dolayı, konunun heyete intikal ettiğini belirten Akyel, şöyle konuştu:

        “Saat 09.00’da Kamu görevlileri Hakem Kurulu olarak toplanmış bulunuyoruz. 5 gün boyunca görüşmelerimizi sürdüreceğiz ve 29 Mayıs günü de kararımızı açıklayacağız. 5 gün boyunca toplantımızda bir değişiklik olmazsa bu salonda sürdüreceğiz. Bu süreç içerisinde taraflar dinlenecek ve karar verilecek. Bu süreç açısıdan çalışmaların sağlıklı yürütülmesi açsından süreçle ilgili kamuoyu ve basına açıklama yapmamayı düşünüyoruz. Umuyoruz ki insanlarımızın çalışanlarımızın sağlığını mutluluğu ve ülkemiz için hayırlı olan bir karar ortaya çıkar.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.