“Yeni eğitim sistemiyle artık gençlerimiz yeteneklerine göre eğitim alacak“

“Yeni eğitim sistemiyle artık gençlerimiz yeteneklerine göre eğitim alacak“

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yeni eğitim sistemiyle artık gençlerin yetenek ve becerilerine göre eğitim alacaklarına dikkat çekti. Bayraktar, bu anlamda sistemi çok önemsediklerini kaydetti. Bakan Bayraktar, Tekirdağ’daki...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yeni eğitim sistemiyle artık gençlerin yetenek ve becerilerine göre eğitim alacaklarına dikkat çekti. Bayraktar, bu anlamda sistemi çok önemsediklerini kaydetti.

Bakan Bayraktar, Tekirdağ’daki Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Piramit Salon’da katıldığı 'Yerel Yönetimler 1. Bölge Toplantısı’nda, yerel seçimler öncesinde il teşkilatlarında yaşanan küçük meselelere kimsenin takılmaması gerektiğini belirterek, Türkiye genelinde fotoğrafın büyüğüne bakılmasının önemli olduğunu söyledi. Fotoğrafın büyüğüne baktıklarında Türkiye’de her anlamda kalkınmışlık gördüklerini ifade eden Bayraktar, “IMF’ye olan küçük miktardaki borç, çok kısa zamanda kapanacak. Türkiye, ekonomik açıdan hızlı bir büyüme trendine girdi. Her anlamda kalkınıyoruz, büyüyoruz.” dedi.

Toplantıda yeni eğitim sistemine de değinen Bayraktar, “Uygulamaya konacak 4+4+4 eğitim sistemiyle artık gençlerimiz yetenek ve becerilerine göre eğitim alacaklar. Biz bunu çok önemsiyoruz. Sadece getirilen bu sistemden dolayı partimin mensubu olmaktan onur ve şeref duyuyorum.” diye konuştu. Trakya Bölgesi’ndeki 4 ilin toplam nüfusunun 2 milyona ulaştığını ifade eden Bakan Bayraktar, bölgenin, partisi için büyük önem taşıdığını anlattı. Erdoğan Bayraktar, Tekirdağ’ın 2014’teki seçimlere büyükşehir belediyesi olarak gireceğini belirtirken; bölgede il teşkilatlarının yerel seçimlere çok iyi hazırlanmaları gerektiğini dile getirdi. Yeni yapılanmaya göre bütün şehirleri modern, yaşanabilir hale getirmek için yola çıktıklarını belirten Bayraktar, “Şehirleri yeniden yapılandırmak için kurduğumuz yeni bakanlık bünyesinde bütün yasal prosedürleri tamamladık. Önümüzde hiçbir engel kalmadı. Şehirlerde, çok ciddi değişiklikler yapacağız. İl belediyelerinin yapamadıklarını da biz yapacağız. Şehirlerimizi, modern, yaşanabilir hale getireceğiz,” ifadelerini kullandı. Bakan Bayraktar, çevre konusunda şehirlerin yapılaşmasında Avrupa’nın gerisinde kaldıklarını ancak Avrupa’nın çevre ve atmosfer kirliliği konusunda Türkiye’nin ilerisinde olduğunu sözlerine ekledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, Tekirdağ'da düzenlenen geleneksel Karadenizliler Yayla Şenliği'ne de katıldı ve burada kurulan stantları gezdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.