15 Tatil Ne zaman başlıyor ?

15 Tatil Ne zaman başlıyor ?

15 tatil ne zaman başlıyor, sömestr tatiline kaç gün kaldı merak edenlere 2021 – 2022 yılı MEB takvimine göre sömestr tatili ne zaman başlıyor ne zaman bitecek işte merak edilenler..

Milyonlarca öğrencinin gündeminde her yarıyıl olduğu gibi bu yarıyılda da tatil takvimi ve 15 tatil yani sömestr tatilinin ne zaman başlayacağı ve biteceği yer alıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan eğitim öğretim takvimine göre ocak ayında başlayacak olan sömestr tatilinin hangi tarih aralığında olacağı belli oldu.

Öğrenciler heyecan içerisinde açıklamanın yapılmasını beklerken MEB tatil takvimine göre ilk yarıyıl tatili ocak ayında başlayacak. İkinci yarı yıl tatili ise Nisan ayında başlayacak.

15 Tatil Ne zaman başlıyor?

Sömestr tatili bir başka isimle yarıyıl tatili 24 Ocak tarihinde başlayacak. Öğrenciler 21 Ocak günü karnelerini alıp tatile başlayacaklar ve bu tatil 4 şubat tarihine kadar sürecek.

Bu süreçte öğrenciler bir yarı yıl çalışmanın yorgunluğunu atarken tatil yapmanın da keyfine varacaklar. Hemen hemen her öğrencinin heyecanla beklediği yarı yıl tatilinde öğrencilerin dinlenmesi ön görülüyor.

24 Ocak – 4 Nisan arasında tatil takvimi bulunan öğrenciler karnelerini Cuma günü yani 21 Ocak tarihinde alacaklar.

1 Haftalık Tatil Ne Zaman?

Bahar tatili yada ara tatil olarak bilinen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son yıllarda uygulanmaya başlanan yeni format tatil için belirlenen tarih ise 11 Nisan olarak açıklandı.

Öğrenciler 11 Nisan tarihinde bir haftalık bahar tatili yada ara tatile başlayacaklar ve 15 Nisan günü tatil sona erecek.

Bahar ayının başlangıcı ile birlikte öğrenciler bir hafta kadar tatil yaparak dönemin yorgunluğunu atmış olacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi bir şekilde yapılan açıklama ve belirtilen takvime göre sömestr tatili ve bahar tatili tarihleri bu şekilde; tüm öğrencilere başarılarla dolu bir yıl diliyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.