banner476

18 Aralık 2016'dan önemli gündem başlıkları

18 Aralık 2016'dan önemli gündem başlıkları

Genel 18.12.2016, 00:35
18 Aralık 2016'dan önemli gündem başlıkları

1- Şehitlerimizi uğurluyoruz.

- Kayseri'deki terör saldırısında şehit olan askerler, törenle son yolculuklarına uğurlanıyor.

- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Piyade Onbaşı Muhammed Ali Ocak'ın Kırşehir'in Çiçekdağ ilçesindeki, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı Er Hasan İlhan'ın Denizli'deki, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Er Kamil Tunç'un Afyonkarahisar'ın Hocalar ilçesindeki cenaze törenlerine katılacak.

(Kırşehir/Denizli/Afyonkarahisar/12.50)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Ferit Meriçten Ortaokulu temel atma törenine iştirak edecek.

(İstanbul /11.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Beşşar Esed rejimi ordusu rejim yanlısı terör gruplarının kuşatmasındaki doğu Halep'te sivillerin ve muhaliflerin tahliye süreci ile iç savaştaki gelişmeler izleniyor.

(Halep-İdlib-Şam-Hama-Humus- Lazkiye)

2- Terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Bağdat)

3- Yemen'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Sana/Riyad)

SPOR

1- Trabzonspor Futbol Takımı'nın maçlarını oynayacağı Akyazı Spor Kompleksi'nin resmi açılış töreni yapılacak.

(Trabzon/18.30)

2- Spor Toto Süper Lig'de 15. haftaya, Gaziantepspor-Çaykur Rizespor, Kardemir Karabükspor-Atiker Konyaspor, Adanaspor-Kayserispor, Osmanlıspor-Galatasaray, Aytemiz Alanyaspor-Akhisar Belediyespor maçlarıyla devam edilecek.

(Gaziantep/Karabük/13.30/Adana/16.00/Ankara/Antalya/19.00)

3- 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Basketbol Şampiyonası Samsun'da sürüyor.

- Türkiye, B Grubu'ndaki üçüncü ve son maçında Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu'nda Almanya ile karşı karşıya gelecek.

(Samsun/18.30)

4- Spor Toto Basketbol Süper Ligi'nde 11. hafta, Trabzonspor Medical Park-Anadolu Efes, Galatasaray Odeabank-Yeşilgiresun Belediyespor, Darüşşafaka Doğuş-Pınar Karşıyaka, Best Balıkesir-Muratbey Uşak, Gaziantep Basketbol-Fenerbahçe karşılaşmalarıyla tamamlanacak.

(Trabzon/13.00/İstanbul/15.00/16.00/Balıkesir/16.00/Gaziantep/18.00)

5- Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi'nde 8. hafta, Girne Üniversitesi-Canik Belediyespor, Yakın Doğu Üniversitesi-Mersin Büyükşehir Belediyespor, Hatay Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe maçlarıyla sona erecek.

(Ankara/14.00/İstanbul/16.00/Hatay/16.30)

6- Voleybol Vestel Venus Sultanlar Ligi'nin 10. haftası, Beşiktaş-Bursa Büyükşehir Belediyespor, Fenerbahçe-Seramiksan, Eczacıbaşı VitrA-Sarıyer Belediyespor, İdmanocağı-Nilüfer Belediyespor maçlarıyla tamamlanacak.

(İstanbul/15.00/17.00/17.30/Trabzon/15.00)

7- Voleybol Efeler Ligi'nde sezonun ilk yarısı İnegöl Belediyespor-Şanlıurfa Memleketspor maçıyla sona erecek.

(Bursa/15.30)

8- TFF 1. Lig'de 15. haftaya, Ümraniyespor-Büyükşehir Gaziantespor, Eskişehirspor-Denizlispor, Evkur Yeni Malatyaspor-Adana Demirspor müsabakalarıyla devam edilecek.

(İstanbul/13.00/Eskişehir/16.00/Malatya/18.30)

9- Spor Toto 2. Lig'de 17, Spor Toto 3. Lig 1. Grup'ta 19., 2 ve 3. gruplarda ise 17. hafta müsabakalarıyla sezonun ilk yarısı tamamlanacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@