2 İlde Kar Yağışı Nedeniyle Eğitim Ara Verildi

2 İlde Kar Yağışı Nedeniyle Eğitim Ara Verildi

2 ilimizde etkili olan kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi.

KAYSERİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMA:

İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar ve İncesu İlçelerinde bulunan Bakanlığımıza bağlı tüm eğitim kurumlarında yoğun kar yağışı sebebiyle 12.04.2021 tarihinde bir gün süre ile eğitime ara verilmesine ayrıca İlimiz Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapmakta olan hamile ve engelli personelin ise yine 12.04.2021 tarihinde bir gün idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir.

Eğitime ara verilen tüm ilçelerimizde 12.04.2021 Pazartesi günü eğitime uzaktan eğitim yoluyla bütün sınıflarımızda devam edilecektir.

NEVŞEHİR VALİLİĞİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURUL KARARI

Kurulumuz 11.04.2021 Pazar günü saat 12:00 da Nevşehir Valisi İnci Sezer BECEL‘in başkanlığında 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23.Maddesine göre toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.
Kurulumuzca Nevşehir il genelinde her tür ve derecedeki resmi, özel, örgün ve yaygın eğitim kurumları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ve özel eğitim kurslarının; kar, soğuk hava, aşırı buzlanma, sis beklentisi ve kötü hava koşulları dikkate alınarak 12/04/2021 tarihinde 1(bir) gün süreyle tatil edilmesine,

Oy birliğiyle karar verilmiştir

MEBPERSONEL.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.