banner476

2017 e-YDS Sınav Takvimi ÖSYM Tarafından Açıklandı

ÖSYM tarafından 2017 e-YDS sınav takviminin açıklandığı duyuruldu. Sınav takviminin detayları haberimizde...

Genel 28.12.2016, 15:54
2017 e-YDS Sınav Takvimi ÖSYM Tarafından Açıklandı
 Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayınlanan duyuruda 2017 yılı e-YDS sınav takviminin açıklandığı belirtildi. Duyuruda sınavların ne zaman yapılacağı ve önemli bilgi paylaşımlarında bulunuldu. 

ÖSYM Tarafından Yayınlanan Duyuru 

6114 sayılı Kanun’un 3. Maddesi 2. Fıkrasının (a) bendinin verdiği yetki ile 2014 yılında Merkezimiz tarafından bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) yapılmaya başlanan Elektronik Yabancı Dil Sınavları (e-YDS), 2017 yılında da devam edecektir.  
4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” kapsamında yapılacak olan e-YDS, aynı Yönetmelik uyarınca Merkezimiz tarafından yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile eşdeğerdir.  e-YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklar, YDS’ye giren adayların kazanmış oldukları haklarla aynıdır.  e-YDS Kılavuzu’nda yer alan ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ koşulu e-YDS 2016/11 itibariyle ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ şeklinde değiştirilmiştir.


 
2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) sınav tarihleri ve Deneme e-Sınav Uygulaması, aşağıdaki bağlantılarda  sunulmuş olup e-YDS elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavı hazırlanmıştır. Bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmaları önemlidir. 

2017 e-YDS Sınav Takvim


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@