banner476

2017 PYBS Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan 2017 PYBS Bursluluk sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı sonuçların açıklanmasıyla ilgili açıklama yaptı mı? Sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Genel 19.06.2017, 09:48
2017 PYBS Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

10 Haziran 2017 tarihi itibariyle MEB tarafından düzenlenen PYBS sınav sonucu açıklanma tarihi ne zaman? Binlerce öğrencinin girdiği alt gelir grubuna mensup ailelerin çocuklarına ücretsiz kalacak yer sağlanarak her ay önceden belirlenmiş bir aylığın verildiği ve okumasının sağlanmasına imkan sağlayan bir 2017 PYBS sınav sonucu için gözler Milli Eğitim Bakanlığı'na çevrildi. 

2016 - 2017 eğitim yılı içinde MEB tarafından yapılan Parasız Yatılılık ve Bursluluk (PYBS) sınav sonucu 18 Temmuz'da açıklanacak. Henüz resmi bir tarih olmamasına karşın PYBS sonuçları açıklanır açıklanmaz bu sayfadan öğrenebilirsiniz. PYBS sonuç ekranı ise "http://www.meb.gov.tr" ve "http://odsgm.meb.gov.tr" internet adreslerinde ilan edilecek. Sonuçlar adreslere posta yoluyla gönderilmeyecek ve bu iki site dışında hiç bir yerden açıklanmayacak

Bursluluk sınavını kazanıp onay alan öğrenciler 3 ayda 475 TL burs alacak. Burslar öğrenci velileri aracılığıyla öğrenci adına açılacak olan banka hesaplarına yatacak.

Bursluluğa hak kazanan ortaokul ve imam hatip ortaokulları ile ortaöğretim okulu/kurumu öğrencilerinin bursluluk kayıt işlemleri, öğrencilerin öğrenim gördükleri veya kayıt yaptırdıkları MEB’e bağlı resmî okul müdürlükleri vasıtasıyla yapılacak olup, öğrenci kayıtlarının başladığı zamanda başlayıp sonlanmıştır

Yorumlar (7)
yorumcu74 3 yıl önce
üç ayda bir 475 tl değil 575 tl alıyorlar. bilgi yanlış.
yorumcu74 3 yıl önce
bursluluk (pybs) sınav sonucu 18 temmuz'da açıklanacak. yani sınavdan kaç puan alıp almadığınız o tarihte belli olur ama kazanıp kazanmadığınız daha sonra belli olur.
Duygu gürmez 3 yıl önce
Ben 7. Sınıf öğrencisiyim ve pybs ye girdim ama sınav açıklandı mı ya da açıklanacak tarihi bilmiyorum bana yardımcı ederseniz çok memnun olurum tsk.
Duygu gürmez 3 yıl önce
Hayır bilg yanlış değil 3 ayda bir 575 tl alınıyor
yorumcu74 3 yıl önce
haberde 475 tl diyor.
HATİCE 3 yıl önce
bursluluk sonuçları ne zaman açıklanacak
Ben 3 yıl önce
Benim 8 yanlışın var kazanırr mıyım???

Gelişmelerden Haberdar Olun

@