2022 BİLSEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2022 BİLSEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2022 BİLSEM Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Bilim ve Sanat Merkezleri Sınavı BİLSEM sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. 2022 BİLSEM sınavları 8 Mayıs tarihinde son buldu. Adaylar sınavın ardından sonuçların ne zaman açıklanacağını sorgulamaya başladı. BİLSEM sonuçlarının tarihi için Milli Eğitim Bakanlığından açıklama yapıldı. İşte tüm detaylar…

BİLSEM yani uzun adıyla Bilim ve Sanat Merkezleri sınavı bu yıl da 8 Mayıs tarihinde son buldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen sınavların ardından adaylar sonuçlar için heyecanla beklemeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre BİLSEM sınav sonuçları 13 Mayıs tarihinde açıklanacak. Kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar ise 19 Ağustos 2022 tarihinde duyurulacak.

BİLSEM Sınavı İtirazları Ne Zaman Yapılacak?

MEB Personel İnstagrama katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL İnstagram KANALI İÇİN: TIKLAYINIZ

Sonuçların açıklanmasının ardından itirazlar için de süre başlamış olacak. Sınav sonuçlarına itiraz sonuçların açıklanmasının ardından 5 iş günü içerisinde sınav komisyonlarına yapılabilecek. Ön değerlendirme ve bireysel değerlendirme sonuçlarına yapılacak olan itirazlar il tanılama sınav komisyonları tarafından değerlendirilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.