2022 Ocak Memur maaşları için enflasyon farkı ne zaman belli olacak?

2022 Ocak Memur maaşları için enflasyon farkı ne zaman belli olacak?

Memur zammı 2022 ne zaman açıklanacak? Memur zammı enflasyon farkı 2022 ne kadar olacak işte kamu personellerini yakından ilgilendiren özel haberimiz..

Türkiye gündemi döviz ve asgari ücretin değişimini konuşurken bir yandan da yeni yıl ile birlikte kamu personellerinin ne kadar enflasyon farkı zam alacağı konuşuluyor.

Yüz binlerce kamu personelini asgari ücrete yapılan zam ve vergi istisnasının uygulanması ile birlikte enflasyon zammı ne kadar olacak merak ediliyor.

3 Ocak 2022 tarihinde aralık ayı enflasyon rakamları açıklanacak.

Açıklanacak olan enflasyon oranı ile birlikte memurlar için ne kadar bir zam olacak belirlenmiş olacak.

Ekonomik olarak enflasyon farkı dışında memur maaşlarında bir iyileştirme yapılacak mı?

Memurların gündeminde yer almasına rağmen henüz bu konu ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in yer aldığı toplantıların neticesinden seyyanen zam yada asgari ücrete yapılan gibi bir zam yapılır mı beklentisi oluştu.

SGK ve Bağ-Kur emeklileri için yapılması gündeme gelen ve yüzde 40’lara yaklaşması beklenen zam oranı şeklinde memur maaşlarında da bir iyileştirme yapılacak mı?

Vergi Muafiyeti Memur Maaşları için Geçerli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve işveren için çalışan maliyetini azaltıcı etkisi bulunan vergi muafiyetinin memurlar için de uygulanacağı açıklandı.

Memur Ocak 2022 Zammı Ne Kadar Olacak?

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

Temmuz ayında yüzde 8.45 oranında zam alan memur ve memur emeklileri bu zam ile birlikte 2021 yılı genelinde yüzde 15.81 oranında bir zam almıştı.

2022 yılında yeni zamla birlikte hem maaşlar hem de ek ödeme tutarları zamlanacak. Çifte zam olarak yorumlanan bu durum ile birlikte 3600 ek gösterge düzenlemesinin de gündeme gelmiş olması beklentileri artırıyor.

Toplu sözleşme ile elde edilecek zam ile birlikte yüzde 26 – 28 bandında olan zam oranının yüzde 40 civarına tamamlanması bekleniyor.

Bu zam üzerine bir de meclisten 3600 ek gösterge çalışmasının geçmesi zam üzerine bir zam daha anlamına geliyor.

2022 yılında olağan beklenen ek ödemeler hariç emekli aylığının 3600 liraya yükselmesi en düşük memur maaşının ise aile yardım ve ek ücretler hariç 5.440 lira olması ayrıca zamlarla birlikte 1. derece 4. kademede (1/4) genel müdürün maaşı 18.100 liraya, 1/4 öğretmenin maaşı 7.370 liraya, 8/1 polis memurunun maaşı 8.357 liraya, 5/1 üniversite mezunu hemşirenin maaşı 7.149 liraya, 1/4 uzman doktoranı maaşı 11.351 liraya çıkması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum