2022 Üniversite Yüzdelik Dilimleri Ve Taban Puanları

2022 Üniversite Yüzdelik Dilimleri Ve Taban Puanları

2022 Üniversite Yüzdelik Dilimleri Ve Taban Puanları

2022 yılı YKS sonuçları bugün itibariyle açıklandı. 18-19 Haziran tarihlerinde biten YKS’ nin ardından üniversite adayları sonuçlar için uzun bir bekleyiş sürecine girmişti. 20 Temmuz tarihinde açıklanmasını beklenen sonuçlar için bekleyiş bugün son buldu. YKS sonuçları beklenenden iki gün önce yani bugün 18 Temmuz tarihinde açıklandı. Sonuçların açıklanmasının ardından adaylar üniversite yüzdelik dilimleri ve taban puanları için arayışa geçti.

Baraj uygulamasının kaldırıldığı ilk YKS olan 2022 YKS için sonuçlar açıklandı. Üniversite tercihi yapacak olan adaylar için ise üniversite yüzdelik dilimleri ve taban puanları şu sıralar oldukça önemli. Peki taban puanlar açıklandı mı? YKS kılavuzu ne zaman yayınlanacak? İşte tüm detaylar…

Üniversite Yüzdelik Dilimleri Ve Taban Puanları Açıklandı Mı?

Sayısal, sözel, dil ve eşit ağırlık bölümlerinden 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık lisans eğitimi tercihleri yapacak öğrenciler merakla yüzdelik dilimlerin açıklanmasını bekliyor. 2021 yılı için taban puanları internette bulmak mümkün. Ancak 2022 yılı için taban puanları henüz açıklanmadı.

YKS Tercih Kılavuzu Ne Zaman Yayınlanacak?

2022 YKS için tercih kılavuzu henüz yayınlanmadı. Geçmiş yıllara bakıldığında kılavuzun sonucun açıklanmasının ardından aynı hafta yayınlandığı bilinmektedir. Bu bilgiye göre bu yıl 18-22 Temmuz tarihleri arasında tercih kılavuzunun yayınlanması bekleniyor. Öğrenciler bu kılavuza ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden ulaşabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum