banner476

Abdullah Gül'den Adaylık Açıklaması

Seçimlerde aday olup olmayacağı tartışılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaptığı açıklamayla noktayı koydu. Gül "Ne ben ne ailem herhangi bir arzu içinde değiliz. Bütün beklentimiz memleketin huzurlu, istikrarlı geleceğin güçlü olması. Hiçbir arzum, beklentim olamaz. Temel Bey'in çabalarını takdirle karşılıyorum. Geniş mutabakatın ortada olmadığı gözükmüştür. Adaylığımla ilgili bir süreç artık söz konusu değil" dedi.

Genel 28.04.2018, 14:09
Abdullah Gül'den Adaylık Açıklaması


24 Haziran seçiminde cumhurbaşkanı adaylığı konuşulan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, günlerdir beklenen açıklamasını İstanbul'da yapıyor.

Ayazağa Kasrı'nda gazetecilerin karşısına çıkan Gül, "Erken seçimlerle birlikte Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'nun ismimi zikretmesiyle başlayan hareketlilik benim dışımda gelişti. Geniş bir mutabakat söz konusu olursa üstüme düşeni yapmaktan çekinmeyeceğimi söylemişimdir. Temel Bey'in yaptığı görüşmeler neticesinde böyle bir mutabakatın olmadığı görülmüştür. Böylece adaylığımla ilgili bir süreç söz konusu değildir" dedi.

İşte Abdullah Gül'ün açıklamalarının satırbaşları:

- Maalesef siyasi manevralarla meşgulüz.

- Bir faninin ulaşabileceği büyün mevkilere ulaştım.

- Herhangi bir beklenti içinde değilim mevkileri geride bıraktım.

- Sayın Karamollaoğlu'nun ismimi zikretmesi benim dışımda gelişti. Talep gelirse buna kayıtsız kalamayacağımı belirttim.

ADAYLIĞIM SÖZKONUSU DEĞİL

- Adaylığımla ilgili bir süreç söz konusu değildir.

- Seçimlerin aniden erken yapılacağını anlaşılması üzerine Karamollaoğlu'nun ismimi zikretmesiyle başlayan harekletlilik benim dışışmda olmuştur. Benim siyasetime güvenen kişilerin talebiyle ortaya çıkmıştır. Benim camiadam olduğu gibi diğer kesimlerden olmuştur. Ben de çok geniş bir mutabakat olursa üstüme düşeni yaparım dedim. Geniş bir mutabakat olsaydı sorumsuzluk yapamazdım.

Ancak geniş bir mutabakt olmamıştır. Dolaysıyla artık adaylığımyla ilgili bir süreç söz konusu değildir. Benim içim rahat. Bazılarını risk almaz şeklindeki seviyeli seviyesiz eleştirileri karşısında bir şey söylemek istemiyorum.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@