AÖF Sınav Görevli Ücretleri 2022

AÖF Sınav Görevli Ücretleri 2022

2022 AÖF sınav görevli ücretleri ne kadar AUGİ gözetmen, salon başkanı sınav görev ücreti kaç lira olacak? İşte AÖF sınav görevli ücretleri ile ilgili özel haberimiz..

Ülkemizde en çok katılımcının yer aldığı sınavların başında yer alan AÖF sınavları için görevli ücretleri yeni yılda ne kadar olacak merak ediliyordu. Konu ile ilgili gerçekleştirilen açıklama ile AUGİ gözetmen, salon başkanı ve sınav görevi ücretlerinin ne kadar olacağı açıklandı.

Genellikle öğretmenlerin tercih ettiği bu görev, öğretmenlerin aylık gelirlerine destek sağlıyor. AÖF sınavlarının sorunsuz şekilde gerçekleşmesi için öğretmenler sınavda çeşitli görevlerde bulunuyorlar.

AUGİS sınavlarında görev yapması kesinleşen öğretmenlerin bir diğer merak ettiği husus ise öğretmenlerin bu görevlerden kaç lira gelir sağlayacağı oluyor. Gözetmen, salon başkanı, bina sınav sorumlusu gibi sınav görevlerinin ücretleri açıklandı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ne kayıtlı öğrencilerin katılımını sağladığı sınavlar, sınav merkezlerinde gerçekleştiriliyor. Her yıl yüz binlerce öğrencinin katılım gösterdiği sınavlar ülke genelinde gerçekleştiriliyor.

2022 AÖF sınav görevli ücretleri ne kadar?

AÖF sınavları ile ilgili geri sayım başlamışken herkes AÖF sınav görevli ücretlerini merak ediyor. 2022 yılına ait AÖF sınav görevli ücretleri belirlendi. Öğretmenler ve kamu personelleri tarafından üstlenilen bu görev için ödenecek tutarlar Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından duyuruldu.

Yapılan açıklamalara göre AÖF Salon Başkanı 200 Türk Lirası, Bina Sorumlusu 280 Türk lirası, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı 230 lira, Gözetmen 170 lira ücret alacak.

AUGİS başvuruları ne zaman yapılacak?

Güz dönem sonu sınavları için görevli pozisyonlarına başvurular başladı. Öğretmen ve kamu görevleri sistem üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

AUGİS’e nasıl giriş yapılır?

Sınav koordinatörlükleri tarafından yetki verilmiş Yükseköğretim Kurumları ve Milli Eğitim Bakanlığına bağlı birimlerde (fakülte,yüksekokul, enstitü, lise, ortaokul vb) çalışmakta olan birim yetkilisi tarafından sisteme kayıt edilmiş görevliler AUGİS’e kayıt olabilirler.

Daha önce sisteme hiç kayıt olmamış kişiler sistem üzerindeki kayıt ol alanına giderek kayıt formuna erişebilirler.

Kayıt formunda sizden istenen kişisel bilgileri paylaştıktan sonra “kayıt işlemini başlat” alanına tıklayarak süreci başlatabilirsiniz. Form ile paylaştığınız bilgiler sistem tarafından doğrulandıktan sonra cep telefon numaranızı onaylama aşamasına geçebilirsiniz.

Tüm süreci tamamladıktan sonra kayıt başvurunuzu tamamlamış olacaksınız ve kısa bir süre sonra bir problem olmaması halinde kayıt işleminiz tamamlanacaktır.

AUGİS Sınav Görevli Ücretleri ne kadar?

odatv-image-66-8145ca4e656240-004.jpg

Salon Başkanı sınav görevli ücreti: 200 TL

Gözetmen sınav görevli ücreti: 170 TL

Sınav Sorumlusu Yardımcısı görevli ücreti: 230 TL

Bina Sorumlusu görevli ücreti: 280 TL

Bina Sorumlu Yardımcısı görevli ücreti: 250 TL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum