AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

MEB AÖL sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak? Açık lise sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı sorgulama ekranı ile birlikte işte AÖL sınav takvimi hakkında özel haberimiz..

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürdürülen ve on binlerce öğrencinin kayıtlı bulunduğu Açık Öğretim Lise programı devam ederken öğrenciler 9-10 Kasım tarihlerinde katıldıkları sınavların sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

Bir aydan fazla sürenin geçmiş olmasına rağmen sınav sonuçlarına erişmeyen Açık Öğretim Lisesi öğrencileri için 1.dönem sınav sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak belli oldu.

Son olarak 4 – 10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Açık Öğretim Kurumları sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ve saat ilan edildi.

AÖL Sınav Sonuçlarına Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından organize edilen ve gerçekleştirilen sınav sonuçlarına AÖK Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden online olarak erişmeniz mümkün fakat sınav sonuçları henüz açıklanmadı.

Sınav sonuçları ilan edildiğinde kullanıcılar kendilerine ait bilgilerle sınav sonuçlarını görüntüleyebilecekler. Tüm öğrenciler için başarı ile geride kalan bir yarı yıl olmasını diliyoruz.

AÖL Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2021 – 2022 eğitim öğretim yılının ilk yarısında ki sınavlar sona erdiğinden beri öğrenciler başarılı olup olmadıklarını merak ediyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ilan edildi.

Yapılan açıklamaya göre Açık Öğretim Kurumları sınavlarının sonuçları 20 Aralık 2021 Pazartesi günü ilan edilecek. Öğrenciler sınav sonuçlarına öğleden sonra 6 yani 18:00’dan sonra online olarak erişebilecekler.

AÖL Sınav Sonuçlarına İtiraz Edilebilir mi?

Öğrenciler sınav sonuçlarına itiraz edebilirler. Bu gibi durumlarda öğrencilerin sınav sonuçlarına itirazlarını AÖK Bilgi Yönetim Sistemi üzerinden sınav sonuçlarının açıklanmasının üzerinden 5 gün geçmeden devlet bankalarının birine 30 Türk lirası itiraz ücreti yatırarak e-İtiraz Modülü üzerinden itirazlarını gerçekleştirebilirler.

İtiraz süresinden sonra gerçekleştirilecek itirazlar dikkate alınmaz. İtirazların değerlendirilme süreci Ölçme Değerlendirme Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından sınav sorularına ilişkin itirazlar incelenirken, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına ilişkin itiraz başvuruları Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü tarafından sonuçlandırılır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.