banner476

Bakan Koca yeni alınan kararları açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsten etkilenen yeni isimlerin olduğunu açıkladı. Koca koronavirüs testinin yapıldığı laboratuvarların sayısını 16'ya çıkarıldığını söyledi. Ayrıca 6 ülkeye daha uçuş yasağı getirildiğini söyledi.

Genel 16.03.2020, 20:49 16.03.2020, 20:56
Bakan Koca yeni alınan kararları açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bilim kurulunun toplantılarının ardından Türkiye'deki koronavirüs vakalarına ilişkin açıklama yapıyor.


BAKAN KOCA'NIN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI

Duyguyla değil akılla hareket etmeliyiz. Tedbir ve panik birbirinin zıttıdır.

Halkımız haber kaynakları konusunda çok dikkatli olmalı.Bilim kurulunda alınan yeni kararlar var

Laboratuvar sayımızı 6'dan 16'ya devamında bu sayıyı bütün büyük şehirlerde çalışmaya gerçekleştireceğiz.

Test daha çok sayıda şehirde yapılacak.Umreden gelen vatandaşımızı gözleme aldık. 7. veya 8. güntaramadan geçirilecekler.

Sağlık Bakanlığı iletişim hattımız korona danışma hattı olarak hizmet vermeye başlamıştır.Toplam 18 vakamız vardı, testleri pozitif çıkan yeni vakalarımız da söz konusu.

Bunları ilerleyen saatlerde açıklayacağım.Şu ana kadar herhangi bir can kaybımız olmadı ama bu olmayacağı anlamına gelmez. Bu süreçte solunum sıkıntısı olan hastalarımız varYurtdışından gelen vatandaşlarımız 14 gün kuralını unutmasınlar.

Çok elzem bir konu olmadıkça Türkiye'ye gelmeyin.Bu süreçte solunum sıkıntısı olan hastalarımız da var.

Biz vakaların seyrinin dünya görüldüğü şekilde nasıl seyredeceğini biliyoruz. 1-2 haftalık süreç virüsün yayılması konusunda çok önemli.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@