banner476

Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Ak Parti MKYK'da Oylandı

AK Parti MKYK'da bedelli askerlik konusu da gündeme geldi. Bazı MKYK üyelerinin konuyu gündeme getirip, "Büyük beklenti var" denilen bedelli askerlikle ilgili olarak Erdoğan da, "Bize de talepler geliyor" dedi. Bunun üzerine Erdoğan 'bedelli askerlik' konusunda mini bir oylama yaptı.

Genel 26.04.2018, 08:09
Bedelli Askerlik Çıkacak Mı? Ak Parti MKYK'da Oylandı

AK Parti MKYK'da bedelli askerlik konusu da gündeme geldi. Bazı MKYK üyelerinin konuyu gündeme getirip, "Büyük beklenti var" denilen bedelli askerlikle ilgili olarak Erdoğan da, "Bize de talepler geliyor" dedi. Erdoğan'ın, "Siz ne düşünüyorsunuz" demesi üzerine söz alan bazı MKYK üyeleri görüş bildirdi. "Büyük beklenti oluşturan bu talebin karşılanmasını" isteyenlerin yanı sıra Suriye'deki operasyonların sürdüğü bir dönemde bedelli askerlik uygulamasının getirilmesinin doğru olmayacağını ve tepkiyle karşılanacağını söyleyenler de oldu.

Hürriyet'ten Turan Yılmaz ve Gizem Karakış'ın haberine göre: Birçok üye de görüş bildirmek için söz talebinde bulununca Erdoğan, "Böyle olmayacak, kimler istiyor, kimler istemiyor" diyerek oylama yaptırdı.

Erdoğan, karşı çıkanların çoğunlukta olduğu oylamanın ardından da, "Seçim ortamında böyle bir gündemi doğru bulmam" diyerek tartışmaya son verdi.

Haberin devamını okumak için Tıklayınız.

www.hurriyet.com.tr

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@