banner476

BİLECİK ŞEYH EDEBALI ÜNİVERSİTESİ YENİ REKTÖRÜ KAZANILMIŞ SINAV HAKKINI İPTAL ETTİ

BİLECİK ŞEYH EDEBALI ÜNİVERSİTESİ YENİ REKTÖRÜ KAZANILMIŞ SINAV HAKKINI İPTAL ETTİ

Genel 27.03.2020, 20:46 27.03.2020, 21:13
BİLECİK ŞEYH EDEBALI ÜNİVERSİTESİ YENİ REKTÖRÜ KAZANILMIŞ SINAV HAKKINI İPTAL ETTİ

BİLECİK ŞEYH EDEBALI ÜNİVERSİTESİ YENİ REKTÖRÜ KAZANILMIŞ SINAV HAKKINI İPTAL ETTİ. Haber konusu ile ilgili Eğitim Bir Sen Şube Başkanlığı tarafından bir açıklama yayımlandı. İşte o açıklama:


Dönemin Rektörü Prof. Dr. İbrahim TAŞ tarafından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı açıldı.26 Agustos 2019 Pazartesi tarihli Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı duyurusu yapıldı.  12 Eylül 2019 tarihinde yazılı sınava başvuran 59 kişinin isminin olduğu liste  yine üniversitenin resmi sitesinden ilan edilmiştir.   4 Ekim 2019 tarihinde ise yazılı sınava girmeye hak kazanan kesinleşmiş liste yayımlandı 07 Ekim 2019 tarihinde yapılacak olan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yazılı Sınav Ücreti duyurusu yaptı.     23 Ekim 2019 tarihinde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavının yapılacağı yer duyurusu yapıldı. 30 Ekim 2019 tarihinde Elektrik Elektronik Mühendisliği Unvan Değişikliği Sınav kitapçıklarına yapılan itiraz nedeniyle 27 Ekim 2019 tarihinde yapılan Elektrik Elektronik Mühendisliği Unvan Değişikliği Sınavı iptal edildi

  21 Kasım 2019 tarihinde Üniversite tarafından 27 Ekim 2019 tarihinde yapılan görevde yükselme ve unvan değişikliği yazılı sınavı kesinleşen sınav sonuçları alfabetik sıraya göre yayımlandı.

  Rektör TAŞ tarafından sınava girecek adaylara 2020 yılı girmeden sürecin tamamlanacağı ve mülakatın yapılacağı sözü verilmesine rağmen mülakat tarihi açıklanmadı.

  03 Mart 2020 tarihinde Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile üniversiteye Prof.Dr. Şükrü BEYDEMİR atandı. Çiçeği burnunda Rektör ilk icraat olarak hiç bir gerekçe göstermeden GYS ve ÜD sınavlarını iptal ederek, sınava aylarca hazırlanan ve emek veren adayların emeğini gasp ettiği iddia edildi.  Durumu kendisi ile konuşmaya gelen Bilecik Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Sayın Ahmet SELÖZ ile yaptığı görüşmede bu sınavı önceki rektörün tamamlamadığını kendisinin ise eski yönetimden kalan işleri tamamlamayacağını ifade etti. Oysaki devlette devamlılık esastır, kanunlar ve . Budurum karşısında Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Sosyal Mediadan yaptığı açıklama ile durumu mahkemeye taşıyacaklarını ilan etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@