banner476

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya'ya aynısını yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM Başkanvekilini kapıda saatlerce bekleten Almanya'ya, gereğini yapmadıkları sürece, aynı muamelede davranılacağını açıkladı

Genel 07.12.2016, 14:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Almanya'ya aynısını yapacağız

TBMM Başkanvekili Ayşenur Bahçekapılı, Almanya ziyareti sırasında çantasını çaldırmıştı.

Çantanın içinde pasaport da bulunuyordu.

Bahçekapılı, büyükelçiliğimizden geçici pasaport çıkarmasına rağmen, Almanya Havaalanından çıkışı sırasında, geçici pasaportu kabul edilmemiş ve saatlerce kapıda bekletilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de Muhtarla Buluşma toplantısında yaptığı açıklamada "Almanya'ya bu işlemi yapan polislere gereğini yapmazsa, misliyle muamelede bulunacağız." dedi.

TBMM Başkanvekili havaalanında alıkonuldu
İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Son hamle ekonomimiz ile yapıldı. Döviz spekülasyonu ile ekonomimizi çökertilmeye çalışılıyor.Ekonomimizin bazı sıkıntıları yok mu? Elbette var. Hükümetimizi bunları çözmek için gayret sarf ediyor.Piyasada bir durgunluk olduğunu biz de görüyoruz. Bu durgunluğun psikolojik ve provokatif sebeplerden kaynaklandığını görüyoruz. Döviz artışının elle tutulur sebebi olmadığını biliyoruz.

MİLLETİMİZİ FARKLI BİR ANLAMDA YARDIMA ÇAĞIRDIK

Devletin imkanlarını harekete geçirmenin yanında milletimizi farklı bir anlamada yardıma çağırdık. Milletime vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.

Benim vatandaşım geldi, Türk lirasına yönlendi ve kim, nerede, elinde ne kadar dövizi varsa bunu Türk lirasına çevirmeye başladı. Milletime teşekkür ediyorum. Vatandaşlarıma teşekkür ediyorum, sağ olsunlar, var olsunlar. Bu millet, eğer dert vatan ise, millet ise ne diyor, 'Gerisi teferruattır.' Elinde ne varsa hemen gitti Türk lirasına çevirmeye başladı. Bu konudaki kararlılığın devam edeceğine inanıyorum

Bu konudaki kararlılığın devam edeceğine inanıyorum. Ekonomide maruz kaldığımız saldırıyla ilk defa karşılaşmıyoruz. Geçtiğimiz 14 yılda her türlü krizin gerisinde gizli ya da açık ekonomik saldırılar da vardı. "Biz bu milleti faiz lobisine mahkum etmeyeceğiz" dedik.

YALNIZ DEĞİLSİN TWEETLERİ GELDİ

"Yalnız kalsam da" dediğimde tweetler art arda kalmaya başladı. Milletimden Allah razı olsun. "Yalnız değilsin" tweetleri gelmeye başladı.

Şimdi diyorum ki; yalnız olmadığımı biliyorum. Bu döviz baskısına karşı paramıza sahip çıkacağız, Türk lirasını değerlendireceğiz.

DAHA İYİ OLACAĞIZ

Biz iyi bir noktadayız. Kim ne derse desin daha iyi olacağız.Bu mücadelenin hem güç hem inanç meselesi olduğunu devamlı ifade ediyoruz.Türkiye sadece görünen rakamlardan asla ibaret değildir. Bütün bunların gerisinde yüz milyonlarca kardeşimizin mazlumun mağdurun desteği ve duası vardır.İnsanlar döviz bürolarına dolar almak için değil bozdurup TL almak için koşuyor.Ben çağrımıza kulak veren milletimizin her bir ferdine şükranlarımız sunuyorum.Artık kiralarda da dövizden Türk Lirası'na geçiliyor."

BİZZAT ARIYORUM

Ben de bildiğim, gördüğüm, duyduklarımı bizzat arıyorum. Eğer bu vatanı seviyorsan arkadaş sen de Türk Lirası'na geçeceksin."

10 KAZANACAKTIN DA 9 KAZAN"

Bunu bir görev telakki ediyorum. 10 kazanacaktın da 9 kazan 8 kazan... Ama bu millet güçlenecek.

MÜJDEYİ VERİYORUM

Emin olunuz insanımız bu süreçten zararlı değil karşı çıkacaktır müjdeyi veriyorum.

 
 
Anadolu Ajansı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@