E-Okul  Karne Not Girişleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

E-Okul Karne Not Girişleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

E-Okul Karne Not Girişleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

E-Okul Not Girişleri Ne Zaman Yapılmalıdır?

Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği

Ölçme ve değerlendirme sonuçlarının duyurulması

MADDE 25 – (1) (Değişik:RG-31/1/2018-30318) Sınav sonuçları sınavların yapıldığı, projelerin değerlendirilmesi ise teslim edildiği tarihten başlayarak en geç 10 iş günü içinde e-Okul sistemine işlenir ve öğrencilere bildirilir. Sınav kâğıtları, incelenmek üzere öğrencilere dağıtılır ve varsa yapılan ortak hatalar sınıfta açıklandıktan sonra geri alınarak bir eğitim ve öğretim yılı saklanır. Projeler öğretmen tarafından değerlendirildikten sonra öğrenciye iade edilir ve öğrenci tarafından ders yılı sonuna kadar saklanır. Ders etkinliklerine katılım, sınav ve projeye verilen puanlar, e-Okul sisteminin ilgili bölümüne işlenir.

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği

Ölçme ve değerlendirme sonuçlarının duyurulması MADDE 49- (1) Öğretmenler sınav, performans çalışması ve projelerin sonuçlarını öğrencilere bildirir ve sınav analizlerine göre ortak hataları açıklar. (2) (Değişik:RG-16/9/2017-30182) Yazılı sınav, uygulama, performans çalışması ve projelerin değerlendirme sonuçları, yazılı sınavın yapıldığı tarih veya performans çalışmasının, uygulamanın yahut projenin teslim tarihini takip eden 10 işgünü içinde öğrenciye duyurulur ve (Değişik ibare:RG5/9/2019-30879) e-Okul/e-Mesem sistemine işlenir.

E-Okulda not girişleri sınav tarihinden 10 iş günü sonra otomatik olarak kapatılmaktadır. Bu yüzden öğretmenlerimizin not girişlerini sınav tarihinden sonraki 10 iş günü gün içinde girmeleri gerekmektedir.

10 iş günü geçen durumlarda not girişleri okul idareleri tarafından yapılabilmektedir.

Not: Bu vb. sorunları yaşamamak için öğretmenlerimizin not girişlerini zamanında yapmaları ve okul yönetimlerinin de takip etmesi gerekmektedir.

https://haber.webdeogren.com/

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum