E okul Karne Notları Sorgulama  2022

E okul Karne Notları Sorgulama 2022

Okulların bitmesine kısa bir süre kaldı. Karne notlarını öğrenmek isteyen öğrenciler ve veliler E-OKUL yardımıyla karne gününü beklemeden karne notlarını öğrenebilirler. E-OKUL karne notlarını öğrenmek artık çok kolay.

Okulların bitmesine çok az bir süre kaldı. Karne gününün ise artık bir heyecanı kalmadı. Zira artık e-okul üzerinden rahatlıkla karne notları öğrenebiliniyor. Gerek öğrenciler gerek se de veliler istedikleri an internet üzerinden karne notlarına bakabiliyorlar.

E-OKUL üzerinden karne notlarını öğrenme nasıl oluyor?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen e-okul sistemiyle birlikte artık öğrenci ve öğrenci velileri istedikleri an öğrenciyle ilgili tüm detaylara ulaşabiliyorlar. Karne gününe kısa bir süre kala öğrencilerin karne notu da Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden görüntülenecek.

Bunun için ilk olarak eokul.meb.gov.tr adresine giriş yapılacak.

E-OKUL Karne Notları Öğrenme

E-Okul sayfasına giriş yaptıktan sonra ekrandan da gördüğünüz gibi sağ tarafta yer alan Veli Bilgilendirme sistemi bölümünden yani ekranın sağ tarafında ki alanda istenilen bilgiler girilecek. Öğrencinin T.C kimlik numarası ve okul numarası ile birlikte giriş yapılarak öğrencinin karne notları öğrenilebilecek.

E-okul üzerinden sadece karne notları değil;

Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

E-okul karne notları öğrenme sayfasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

MEBPERSONEL.COM

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.