E-Okul Öğrenci Karnesi Görüntüleme(VBS) Ekranı Nasıl Açılır?

E-Okul Öğrenci Karnesi Görüntüleme(VBS) Ekranı Nasıl Açılır?

2021 uzaktan eğitim sürecinde öğrencilere hazırlanan e-karne, e-okul üzerinden nasıl görüntülenebilir? Öğrenci karnesi görüntüleme sayfası ve tüm detaylar için tıklayınız.

 Milli Eğitim Bakanlığı büyük bir kısmı uzaktan/çevirimiçi olarak devam eden 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. dönemi için öğrencilere basılı karne verilmemesi fakat notlar başta olmak üzere gerekli bilgilerin öğretmenler tarafından e-okula girilmesini istedi.

 Yaklaşık 18 milyon öğrencinin notları e-okul sistemi üzerine kaydedildi. Velilere e-okula erişim açıldı ve öğrencilerinin notlarını görüntülemeye başladı.

 Öğrenciler ve veliler e-okul üzerinde oluşturulan e-karneyi şu şekilde görüntüleyebilir:

 Öncelikle burayı tıklayarak e-okul ana sayfasına girilir.

 E-okul ana sayfasına girdikten sonra sağ kısımda bulunan Veli Bilgilendirme Sistemi Girişi butonuna tıklanır.

 Bu butona tıkladıktan sonra açılan ekranda  Resimdeki Rakamlar, Öğrenci T.C Kimlik Numarası ve Öğrenci Okul Numarası bilgileri eksiksiz doldurulur ve Giriş butonuna basılır.

 cats.jpg

 Bilgiler hatasız girildikten sonra e-okul sistemi öğrenciye ait doğum ayı, doğum yılı, nüfusa kayıtlı olduğu il veya ilçe ile fotoğraf seçimi ile sizden bir doğrulama talep edecektir. Bu doğrulamayı da eksiksiz bilgiler girerek rahatlıkla yapabilirsiniz.

 Açılan ekranın sol kısmında Öğrenci Bilgileri başlığının alt kısmında Not Bilgisi, Aldığı Belgeler, Okuduğu Kitaplar ve Davranış Notları sekmeleri bulunmaktadır.

 Not bilgisi sekmesine tıklanıldığında öğrencinin tüm derslerden aldığı notlar ve ilgili dersin aritmetik dönem sonu notu, aldığı belgeler kısmına tıklanıldığında ''Onur, Takdir, Teşekkür''(varsa) belgeleri, okuduğu kitaplar sekmesinde ise öğrencinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı 1. yarıyılında okuduğu tüm kitapların adı ve davranış notları sekmesinde ise sınıf öğretmeni tarafından verilen davranış notları görüntülenebilmektedir.

 E-okuldan karne notu öğrenmeyi e-okul veli bilgilendirme sistemi(VBS) üzerinden en kısa yoldan sizler için açıkladık. E-okul karne nasıl bakılır, karne sorgulama nasıl yapılır, karne notları 2021 e-okul girişi nasıldır? gibi sorulara da böylece cevap bulmuş olduk.

 Mebpersonel.com - Özel Haber

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum