banner476

Ehliyet mağdurları af bekliyor!

Kazaya karışmadığı halde ehliyetini kaptıran binlerce kişi ehliyet affı beklerken, evlerinde mağdur olan aile üyeleride hergün sosyal medyada Ehliyet Affı İstiyoruz hastag’i ile ülke gündemine girmeye çalışıyor.

Genel 21.08.2020, 12:29
Ehliyet mağdurları af bekliyor!

Alıkonulan sürücü belgeleri ile alakalı olarak sesini duyurmaya çalışan aile bireyleri pandemi sürecinden ötürü iş bulmakta da zorlandıklarını ifade ederken, eve ekmek götüremeyecek duruma geldiklerinin altını çizdi. Sosyal medyada hergün konuyu milletvekilleri ile paylaşan ehliyetini kaptıranlar, ‘bir kazaya karışmadık. Bir hata yaptık ve bedelini pandemi sürecinde ziyadesiyle ödedik. Bundan sonra ödenen bedeli bizlerden çok çoluk ve çocuklarımız ödüyor. İşlerimizden çıkarıldık, bir çoğumuz süreçten ötürü iş bile bulamıyoruz. Bu hususuta kıymetli devlet büyüklerimizden anlayış bekliyoruz. Hata yaptık, pişmanız’ diyerek üzgünlük ve pişmanlıklarını dile getiriyorlar.

İnfaz Yasası Düzenlemesi ile bir çok suça karışmış kişilere af çıkmasına rağmen kendilerinin bu kapsamda olmadıklarını belirten mağdurlar, özellikle kazaya karışmamış kişiler için af çıkmasını beklediklerini belirttiler. Sosyal medyadan devlet büyüklerine çağrıda bulunan sürücüler “ Mağduriyeti en aza indirmek için en azından herhangi bir kazaya veya ölüme sebebiyet vermemiş kişiler için bir çalışma bekliyoruz. Cezamızın kalanını maddi olarak ödeyelim. Daha da fazla mağdur olmayalım. Biz hata yaptık ve bedelini ödedik” diyerek seslerini duyurmaya çalışıyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@