banner476

Elazığ için 73 milyon TL toplayan Acun'un Bakan Soylu'ya yönelik sözleri tepki çekti

Elazığ'daki depremzedeler için 73 milyon TL toplayan Acun Ilıcalı'nın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya yönelik ifadeleri tepki çekti.

Genel 28.01.2020, 18:46
Elazığ için 73 milyon TL toplayan Acun'un Bakan Soylu'ya yönelik sözleri tepki çekti

Türkiye, cuma günü yaşanan 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminden sonra, depremzedelere yardım için tek yürek oldu. Acun Ilıcalı da önceki akşam TV8'de canlı yayında bir yardım kampanyası başlattı. Çok sayıda ünlü ve zengin ismin yanı sıra birçok vatandaş da kampanyaya katıldı.

Acun Ilıcalı’nın, Elazığ depremi nedeniyle zarar gören vatandaşlar için başlattığı yardım kampanyasında 73 milyon TL bağış toplandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da 20 bin TL’lik bir bağışta bulundu. Canlı yayına bağlanan Soylu, "Kampanyadan sadece ben değil, sayın Cumhurbaşkanımız da memnun. Sizlere selamları var" dedi.

"Depremzedeler için kullanılsın"
Telefon bağlantısının sonunda ise Ilıcalı, Bakan Soylu’dan tepki çeken bir ricada bulundu. Ilıcalı, "Sizden de bir ricam var. Bu akşam ki kampanyadaki önemli miktarı, ki sizin bazı şeyleri yapacağınızdan asla bir şüphem yok ama, depremzedelerin şartlarının daha iyi olmasına kullanılmasını rica ediyoruz" dedi. Ilıcalı’nın, deprem için ayrılan paraların yerine kullanılmadığı iması taşıyan bu sözleri sosyal medyada büyük tepkiye neden oldu.

kaynak:yeniakit

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@