Emekliye ek zam!

Türkiye'deki milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisi bankaların vereceği promosyon ücretine kilitlenmiş durumdayken, emekli vatandaşların bir diğer merakla beklediği son dakika haberlerinden biri de ek ödemeler. Ek ödemelerin artırılması gündemde. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) ek ödeme oranının yüzde 4-5'ten 10'a çıkarılmasını talep ediyor.

Genel 21.02.2020, 19:22
Emekliye ek zam!

Geçen ay maaşları artan, şimdilerde ikinci promosyon heyecanı yaşayan emekliler için yeni bir gelir artışı gündemde.

Vergi iadesi sisteminin kaldırılmasının ardından hayata geçirilen, net maaşın yüzde 4-5'i oranında olan ve her ay verilen ek ödemenin yükseltilmesi bekleniyor.


Türkiye Emekliler Derneği'nden (TÜED), ek ödeme oranının yüzde 10 olması talebi geldi.

 Dernek Başkanı Kazım Ergün, taleplerini, "Çalışanlara vergi iadesinin karşılığı olarak uygulanan asgari geçim indirimi en düşük 220 lira. Buna karşın bin 500 lira maaş alan emekli aylık 60, 2 bin lira maaş alan emekli ise 80 lira ek ödeme alıyor. Ek ödeme oranlarının ivedilikle yükseltilmesini istiyoruz" sözleriyle anlattı.

Bu talep hayata geçerse, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin ek ödeme tutarlarında 59 ile 361 lira arasında artış olacak.


Net bin 198 lira olan en düşük maaşı alan emekliye 59,94 lira yerine 119,87 lira, 6 bin 28 lira olan en yüksek maaşı alana da 241,15 lira yerine 602,87 lira ek ödeme verilecek.


Tüm emekliler her ay net maaşlarıyla birlikte ek ödeme alıyor. Tutarı, maaşın yüzde 4-5'i oranında oluyor. Ancak artış yapılması beklentisi bulunuyor.

Yorumlar (22)
Alooooooo 1 ay önce
Emekliye zam hani nerde? Umut satıyorsun ciddi ol lutfen
Macit 1 ay önce
Kendilerine zammi gece yarısı sessiz sedasız geçirirken emekliye gelince hergun yeni bir yalan haberlerle dalga geçmeyi bırakın. Oy zamanı gelince cevap veririz.
Emekli 1 ay önce
Bir avrupa emeklisine bak birde türk emeklisine maaşı al ertesi gün 29 gün ev hapsine devam
Milletin aklinla dalgmi geciyorsunuz uc kurus zam yapicaksin basimiza agri girdi haber takip etmekten insanlarin emeklerinin karsilini verin 1 ay önce
Rabia
BEKİR 1 ay önce
Özel bankalar promasyon ödemelerini artırıp rekabete girerken,kamu bankaları 3 sene önceki promasyon taban fiatlarını açıklama yapıp ödeme yapacaklarını söylüyorlar SGK genel müdürü uyuyormu neden TBB ile masaya oturup yeni promasyon rakamları için bankalar birligine baskı yapmıyor.3 sene zarfında benim maaşım 850 tl arttı.üç sene once ekmek 40 krş tu.Kamu bankalarınında promasyon ödemelerini özel bankalar ayarına getirmesi gerekir.Kamu bankalarına el insaf diyorum yani
Hüseyin 1 ay önce
Kaç yıldan beri hayata geçerse yalan haberden biktik
Tuncay 1 ay önce
Emeklinin duygularıyla oynamayın bıktık yalan haberlerden
Damla 1 ay önce
Reklam izletmek için umut tacirliği yapıyorsunuz ben bu ülkenin başında olsam ilk başta sizleri yok ederim insanların umutlarıyla oynuyorsunuz
RAMAZAN BAYDIZ 1 ay önce
her zaman aynı yalan yok emekliye zam hep boş
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@