Haberimiz Sonrası Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüz Yüze Sınavdan Vazgeçti.

Haberimiz Sonrası Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüz Yüze Sınavdan Vazgeçti.

Haberimiz Sonrası Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüz Yüze Sınavdan Vazgeçti.

Mebpersonel.com sitemizde Ahmet Yesevi üniversitesi ne yapmaya çalışıyor haberimizde özetle Ahmet Yesevi Üniversitesinin yüksek lisans finallerini yüz yüze yapma ısrarı öğrencileri tedirgin ettiğini ve bu kararından vazgeçmesi gerektiğini yazmıştık.

BU gelişmeler sonrası Ahmet Yesevi Üniversitesi Yüz yüze sınavdan vazgeçip online olarak yapılmasına karar verdi.

İşte o duyuru

2021-2022 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılı Final ve Bütünleme Sınavları Hakkında Duyuru

DUYURU

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, Türkiye ve Kazakistan Cumhuriyetleri tarafından kurulmuş uluslararası statüye sahip ortak devlet üniversitesidir. Kurulduğu günden bu yana gerek Kazakistan’daki örgün öğretim ve gerekse Türkiye’de uzaktan eğitim programları olarak kaliteli bir eğitim verme yolunda çalışmalarına devam etmektedir.

Bu doğrultuda Türkiye Türkçesi ile Uzaktan Eğitim Programları (TÜRTEP) 2021-2022 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılı Final ve Bütünleme sınavlarının her zaman olduğu gibi gerçekçi bir değerlendirme için yüz yüze yapılması planlanmıştı. Ancak son günlerde hem Dünya’da hem de Türkiye’de Covid-19 vakalarının aşırı artışı ve bu eğilimin devam etmesi nedeniyle herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için 2021-2022 Eğitim-Öğretim Güz Yarıyılı Final ve Bütünleme sınavlarının çevrimiçi yapılmasına karar verilmiştir.

Çevrimiçi final ve bütünleme sınav takvimi ve uyulması gereken kurallar ayrıca ilan edilecektir.

Duyurularımızı sisteminizden ve www.turtep.edu.tr web sayfamızdan takip etmenizi rica eder, iyi günler dileriz.

AHMET YESEVİ ÜNİVERSİTESİ

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

12 Yorum