banner476

Hakimler Yasalardaki Metinlere Göre Değil Vicdanlarına Göre Karar Vermelidir

Kadına yönelik şiddeti gündemine alan Erdoğan, yüzüne asit dökülerek şiddete uğrayan ve saldırganı sadece 12 yıl hapis cezası alan Berfin Özek ile ilgili konuştu.

Genel 10.01.2020, 16:32
Hakimler Yasalardaki Metinlere Göre Değil Vicdanlarına Göre Karar Vermelidir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde engelli vatandaşların ve devlet korumasından yararlanmış gençlerin kamu kurumlarına yerleştirilmesi törenine katıldı.

Törene Erdoğan'ın, Türkiye'de kadına yönelik şiddete dair söylemleri damgasını vurdu.

"VİCDANINIZA BAKIN"

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan ve geçen yıl evine giderken saldırıya uğrayan Berfin Özek'in yüzüne asit döken sanığa 12 yıl 18 ay hapis cezası verilmesini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, hakimlere seslendi, "Vicdanınızı dinleyin." dedi.

"KENDİ KIZINIZIN BAŞINA GELSE"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir namussuz bir alçak meşru olmayan bir yaşamla onunla birlikte yaşıyor. Asit veya kezzap atıyor yüzüne. Bir göz gidiyor. Mahkemenin verdiği ceza 13 yıl ortalama. Ben soruşturuyorum, verilen cevap şu, kanunun en yüksek oranı bu. Ben de diyorum ki, siz burada hakkı, hukuku adaleti arayacaksınız. Böyle bir olay kendi kızınızın başına gelmiş olsa nasıl değerlendirirsiniz? Buradan tüm yargı dünyasına sesleniyorum, kanun maddelerine değil vicdanınızın sesini dinleyin." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@