banner476

İki ilde bazı caddelerde maske takmak zorunlu oldu

Muş ve Kars'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bazı cadde ve mahallelerde maske takma zorunluluğu getirildi.

Genel 02.06.2020, 21:59
İki ilde bazı caddelerde maske takmak zorunlu oldu

KARS

Kars'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bazı cadde ve mahallelerde maske takma zorunluluğu getirildi.

Kars Valisi Türker Öksüz başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, kent genelinde faaliyet gösteren toplu taşıma kooperatiflerinin çalışma günleri ve durakları yeniden belirlendi.

Toplantıda ayrıca Faikbey, GAMP, Atatürk, Kazımpaşa, Dr. Metin Sözen, Ordu, Şehit Yusufbey ve Halitpaşa Caddelerinin tamamı ile Ortakapı Mahallesi, İstasyon Mahallesi ve Hapan mevkisinde 3 Haziran 2020 itibarıyla ağız ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske takmanın zorunlu hale getirilmesine karar verildi.

Söz konusu karara uymayanlar veya aykırı hareket edenlere cezai işlem uygulanacak.


MUŞ

Muş'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında kentteki bazı caddelerde vatandaşlara maske takma zorunluluğu getirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, halkı Kovid-19'dan korumak ve salgının ilerlemesini önlemek amacıyla önlemlerin alındığı belirtildi.

Normalleşme sürecine geçilmesiyle bu tedbirlerin yeniden değerlendirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu kapsamda, İl Hıfzıssıhha Kurulunun 1 Haziran'daki toplantısında çeşitli kararlar alınmıştır. Kurul tarafından belirlenen İstasyon Caddesi'nde yapımı devam eden İmamı Şafi Camisi'nden Muş Belediyesinin bulunduğu yere kadar, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunup yıkımı gerçekleştirilen postane binasından yine yıkımı gerçekleştirilen eski otogarın bulunduğu çevre yoluna kadar, Türk Telekom binası ve Hava Şehitliği arasından başlayarak Ziraat Bankası ile son bulan İstasyon Caddesi'ne bağlantı sağlayan yolda, büyükkent pasajından başlayarak eski hal içerisine kadar giden yolda, eski hal içi dahil olmak üzere, eski halden Cumhuriyet Caddesi'ne bağlantı sağlayan iki ara caddede ve yine eski halden İstasyon Caddesi'ne bağlantı sağlayan iki ara caddede vatandaşlarımızın maske takmaları zorunlu hale getirilmiştir."

Minibüs, dolmuş, halk ve belediye otobüsleri, toplu taşıma araçları, ilçe, belde ve köylerden yolcu taşıyan minibüs ve otobüslerde yolcu, şoför ve muavinlerin maske takmasının zorunlu olduğu bildirilen açıklamada, söz konusu araçlarda vatandaşların kolayca erişimine sunulacak şekilde el dezenfektanı ya da dezenfeksiyonu sağlayacak derecede kolonya bulundurulacağı bilgisine yer verildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@