İngiltere’nin Sağlık Malzemelerini Türkiye’ye İade Edeceği İddialarına Yalanlama!

İngiltere’nin Sağlık Malzemelerini Türkiye’ye İade Edeceği İddialarına Yalanlama!

İngiltere’nin Sağlık Malzemelerini Türkiye’ye İade Edeceği İddialarına Yalanlama!

İngiltere’nin Türkiye’den gönderilen tıbbi malzemeleri iade edeceğine dair iddialara Dışişleri Bakan Yardımcısından cevap geldi!

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye’nin hibe ettiği ve sattığı hiçbir tıbbi malzemede sorun olmadığını açıkladı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Türkiye’nin Korona Virüs ile mücadele için İngiltere’ye ithal ettiği 400 bin tıbbi malzemenin iade edileceğine dair iddiaların yalan olduğunu ve İngiliz yetkililerine bu konuda resmi bir açıklamada bulunmalarını bildirdi.

Dışişlerinden Yalanlama Geldi!

İngiltere’nin 400 bin tıbbi malzemeyi kalite standartlarına uymadığı gerekçesi ile Türkiye’ye iade edeceği ve verilen ücretlerin geri iade talebinde bulunulacağı iddiaları ilk olarak “Biz10 TV” isimli bir YouTube kanalında ortaya atıldı. İddiaların herhangi bir kaynağa dayanmadığını belirten Kıran, “Resmi olarak bize iletilmiş hiçbir bilgi ve veri yok”

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, İngiltere’ye yapılan tıbbi yardımın ülkeyle olan dostluk ve NATO ittifakı çerçevesinde yapıldığını belirtti. Kıran, “Türkiye’nin hibe ettiği ya da sattığı hiçbir malzemede sorun yok. Satılan veya hibe edilen bütün tıbbi malzemeler uluslararası standartlara uygundur. Umuyoruz ki İngiliz yetkililer konu ile ilgili bir yalanlama yayımlarlar” açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.