Kahreden Gelişme! 3 Asker Şehit Oldu

Kahreden Gelişme! 3 Asker Şehit Oldu

İdlib ve Kuzey Irak'tan üzücü haberler geldi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Kuzey Irak’ta devam eden Pençe Yıldırım Operasyonu bölgesinde askerlerimiz teröristlerin saldırısına uğradı. Yapılan saldırı sonrasında 3 askerin şehit olduğu bildirildi. Öte yandan şehir askerlerin kimlikleri de netlik kazandı.

Irak’ın kuzeyinde teröristlerin saldırması sonrasında 3 askerin şehit olduğu bilgisi ulaştı. Sonrasında bölgede tespit edilen noktalar hava saldırısıyla vurularak, ilk belirlemeler sonrasında 6 teröristin etkisiz hale getirildiği ifade edildi.

kahreden-gelisme-3-asker-sehit-oldu.jpg

Şehit Askerlerin Kimlikleri Belli Oldu

Şehit Piyade Uzman Çavuş Ali Sarı’nın Denizli Yenişehir Mahallesi’nde yaşayan eşinin evine gelen Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan ve askeri yetkililer, acı haberi şehidin eşi Anna Sarı’ya verdi. Şehidin evinin bulunduğu sokağa Türk bayrağı asıldı.

İki çocuk babası olan Uzman Çavuş Ali Sarı’nın daha önceden Hakkari 2. Hudut Tugay Komutanlığı’na tayini çıktığı ve bu konuyu eşiyle konuştuğu ifade edildi.

Şehit ailesi, törenin düzenleneceği Balıkesir ilinin Edremit ilçesine götürüldüğü ifade edildi.

Şehit Çelik’in Haberi Ailesine Ulaştı

Şehit Piyade Uzman Çavuş Doğanay Çelik’in ise Yozgat’ta yaşayan ailesine şehit olduğu haberi verildi. Kahraman askerin şehadet haberi Gündoğdu köyünde ikamet eden annesi Dilber Kılavuz’a verildi. Yerköy Kaymakamı Mustafa Karaca, Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz ve askeri yetkililer tarafından verildi. Şehidin evine Türk Bayrağı asıldı.

Şehit babası Şahin Çelik’in ise Bursa Yıldırım’da yaşadığı ve haberi aldıktan sonra Yozgat’a doğru yola çıktığı ifade edildi. Bekar olan Doğanay Çelik’in cenazesi yarın düzenlenecek tören sonrasında defin işlemleri gerçekleştirilecek.

İdlib’den de Acı Haber Var

Bugün sadece Kuzey Irak’tan değil İdlib’den de kötü bir haber geldi. Yine Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Suriye İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi içerisinde bir asker hayatını kaybetti. Arazide hareket ederek, kayarak düşen ve ağır biçimde yararlanan 28 yaşındaki Uzman Çavuş Emre Ceylan’ın kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kaybedilerek şehit olduğuna dair açıklamalar yapıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.