banner476

Karantinaya alınan yerleşim yerleri 22 Haziran 2020

İki ilde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bazı yerleşim yerlerinde karantina uygulaması başlatıldı.

Genel 22.06.2020, 13:44
Karantinaya alınan yerleşim yerleri 22 Haziran 2020

İki ilde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bazı yerleşim yerlerinde karantina uygulaması başlatıldı. 

KONYA

Konya'nın Seydişehir ilçesinde 1 mahalle ile 1 apartmanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Kesecik Mahallesi ile Alaylar 1 Mahallesi'nde yapılan testlerde, Kovid-19 vakalarına rastlandı.

Bunun üzerine Kesecik Mahallesi'nin tamamı ile Alaylar 1 Mahallesi'ndeki bir apartman, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantina altına alındı.


Kararın ardından Kesecik Mahallesi'ne giriş ve çıkışlar kapatıldı.

Cami hoparlörlerinden sık sık yapılan anonslarla da vatandaşlar, evlerinden çıkmamaları konusunda uyarılıyor.

BİNGÖL

Karlıova'da bir mezra karantina altına alındı

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde bir mezranın korona virüs nedeniyle 14 gün boyunca karantina altına alındığı bildirildi.


Karlıova İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs ile mücadele kapsamında ilçeye bağlı Kızılçubuk köyü Hacıfazıl Mezrası'na 14 gün boyunca giriş ve çıkışların kapatıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, "Karlıova İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 21.06.2020 tarih ve 72 sayılı kararı ile halk sağlığının korunması ve COVİD-19 salgınının kontrol altına alınması amacıyla; 22.06.2020 tarihi saat 08.00'den itibaren ilçemiz Kızılçubuk Köyü Hacıfazıl Mezrası tüm giriş ve çıkışlara kapatılarak 14 gün süreyle karantina altına alınmasına; istisnai durumlar dışında sokağa çıkılmamasına ve gerekli tüm tedbirlerin uygulanmasına karar verilmiştir" denildi.

18 Haziran'da da Karlıova ilçesine bağlı Geçitli köyü de karantinaya alınmıştı.

Anadolu Ajansı
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@