banner476

Kılıçdaroğlu'ndan Üstü Kapalı Tehdit

Murat Çiçek açıkladı: Kılıçdaroğlu ne demek istedi?

Genel 04.04.2019, 20:32
Kılıçdaroğlu'ndan Üstü Kapalı Tehdit

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, henüz YSK’dan mazbata almadığı halde kendini İBB Başkanı ilan eden İmamoğlu’nun “mazbatasının teslim edilmesinin İstanbul’un ve Türkiye’nin yararına olacağını” söylemesi, 24 TV’de yayımlanan Günün Manşeti programında değerlendirildi. Kılıçdaroğlu’nun ne demek istediğiyle ilgili konuşan 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek, “Kendisinin ne demek istediğini anlamak için BBC’ye, Guardian’a ve ABD Dışişleri Bakanlığının demeçlerine bakmak yeterlidir.” dedi.
TM Dijital Haber Merkezi

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’ne ilişkin usulsüzlük yapıldığı tespit edilen seçim tutanaklarına yapılan itirazlarla ilgili süreç devam ediyor.

Henüz bu süreç tamamlanmadığı ve Yüksek Seçim Kurulu’ndan mazbata almadığı halde kendini İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ilan ederek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nun apar topar “Mazbatamı verin” açıklamaları ise, seçim süreciyle ilgili Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde kara propaganda faaliyetlerini sürdüren dünya basınından yoğun destek görüyor.

Son olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da konuyla ilgili olarak resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda “Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasının bir an önce verilmesinin, İstanbul’un ve ülkemizin yararına olacağının bilinmesini istiyorum.” sözlerini kullanması, 24 TV’de yayımlanan Günün Manşeti programında masaya yatırıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerle ne demek istediğinin Deutsche Welle’ye, BBC’ye, Guardian’a ve ABD televizyonları ile ABD Dışişleri Bakanlığının açıklamalarına bakıldığında anlaşıldığını belirten 24 TV Genel Yayın Yönetmeni Murat Çiçek, bu kurumların konuyla ilgili yaptığı yayınlardan örnek verdi.

Seçimler İptal Edilirse, Yeni Seçim 2 Haziran'da Yapılacak
İngiliz The Times gazetesinin “Erdoğan, hapisteki muhalifleri serbest bırakmalı, ekonomiyi rahatlatmalı” başlıklı haberini gösteren Murat Çiçek, “Çatlasanız da, patlasanız da, Erdoğan dört buçuk sene boyunca bu ülkenin ilk seçilmiş başkanıdır. Manipülasyonunuzu dört buçuk sene sonrasına saklayın.” diye konuştu.

İngiliz Guardian gazetesinin “İstanbullular siyasetin yükselen yıldızı Ekrem İmamoğlu’nu sahiplendi” haberine ilişkin paylaşımını gösteren Murat Çiçek, “Bunlar gibi daha çok fazla haber var. ABD Dışişleri Bakanlığının tweeti var mesela, ‘seçimlerin hemen sonuçlandırılması ve mazbatanın verilmesi’ bağlamında.” dedi.

Bu açıklamayı yapan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü’nün, ABD’deki eyaletlerde yapılan seçimlerden haberi olmadığını belirten Çiçek, “Florida’daki seçimlerin sonuçları bilmem kaç kere sayıldı, Al Gore bir şekilde vazgeçirildi ve Bush kazandı. ABD’nin kendi kanunlarında şöyle bir şey var; Vaşington ve 20-22 eyalette iki rakibin arasındaki oy oranları yüzde 1’in olduğu anda otomatik olarak yeniden sayılıyor zaten.” sözlerini kullandı.

Bu ülkenin 15 Temmuz’a direndiğini ifade eden Murat Çiçek, “İstedikleri kadar bağırıp çağırsınlar, bunlar ne ki?” dedi.

Güneş

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@