banner476

KPSS lisans branş sıralamaları 5 ay sonra açıklandı

ÖSYM, KPSS lisans branş sıralamalarını 5 ay sonra açıkladı

Genel 13.12.2016, 17:26
KPSS lisans branş sıralamaları 5 ay sonra açıklandı

ÖSYM, KPSS lisans branş sıralamalarını 5 ay sonra açıkladı

ÖSYM, 7 ay sonra bugün EKPSS branş sıralamarını yayınlamıştı. Yaptığımız 3 haberden sonra ise KPSS Önlisans ve lise sınavı branş sıralamalarını da ÖSYM yayınlamıştı. Şimdi de 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 14 Temmuz 2016 tarihinde sonuçları açıklanan KPSS lisans branş sıralamaları yayımlandı.

ÖSYM'den yapılan açıklama

2016 KPSS- Lisans: Branş Bazında Sıralamaların Güncellenmesi

2016 Kamu Personel Seçme Sınavına (2016-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellenmiş olup ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile güncellenmiş branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara saygıyla duyurulur.

 
 
 

Yorumlar (3)
gül 4 yıl önce
Ya nasıl olur. 11. Sıradan 15. Sıraya gerilemişim
1 4 yıl önce
Yahu zaten lisansi aciklamamis miydi bu neydi aciklama bile yapmiyorla
A 4 yıl önce
100 e yakın gerilemişim bu ne ya ne biçim sıralama,nasıl olur böyle bişey. Herkes alan sınavına girmişti diploma değişikliği yapmakta mümkün değil anlamadım ben bişey!!!!!!?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@