LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? MEB 2022 LGS sınav tarihini ne zaman açıklayacak?

LGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak? MEB 2022 LGS sınav tarihini ne zaman açıklayacak?

Milyonlarca öğrencin gireceği 2022 LGS sınavı ne zaman yapılacak? MEB tarafından LGS sınav tarihi konusunda resmi açıklama ne zaman yapılacak? Detaylar haberimizde

Milyonlarca 8.sınıf öğrencisini merakla beklediği 2022 LGS sınavı ne zaman yapılacak? LGS sınavına girecek öğrenciler başta olmak üzere veliler 2022 LGS sınavı ne zaman yapılacak sorusuna cevap arıyor. Bilindiği üzere 1.5 yıldır süren pandemiden dolayı 2020 ve 2021 LGS sınavlarında ertelemeler ve buna bağlı değişiklikler olmuştu. Bu yıl itibariyle okulların açılması ve yapılan açıklamalara da bakıldığında okulların kapanmayacağı ifade ediliyor bundan ötürü 2022 LGS sınavı ne zaman yapılacak sorusuna cevap arayanlar için şunu belirtmek isteriz ki LGS sınav tarihinde bir değişiklik olmayacaktır.

MEB tarafından şu ana kadar resmi olarak 2022 LGS Sınav tarihi açıklanamadı. MEB 2022 yılında yapacağı sınavlar için takvim çalışmaların başladığı ve çok kısa bir süre içerisinde MEB tarafından icra edilecek sınavlara ait tarihlerin bir bütün şekilde açıklanması bekleniyor.

Geçmiş yıllara baktığımızda resmi olarak olmasa da tahminlerimiz LGS 2022 sınavı ne zaman yapılacak sorusuna en uygun tarih 12 Haziran 2022 tarihi olarak gözüküyor. Haberimizde belirtiğimiz üzere 2022 LGS sınav tarihi resmi olarak MEB tarafından açıklanmadığı için bu konuda sadece bu yorumu yapabiliyoruz.

2022 LGS Sınav tarihi resmi olarak açıklandığı an her zaman olduğu gibi ilk olarak mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz LGS konusunda yaşanacak tüm gelişmeler için sitemize takip ediniz.

LGS SINAVI HAKKINDA KISA BİLGİLER

8.sınıflara yönelik olarak Liseye geçişler için yapılan LGS sınavı iki oturum halinde aynı tarihte yapılıyor.

LGS SINAV KAPSAMI

LGS Merkezî Sınavda Tablo-1’de belirtilen alanlardan soruların yer aldığı testler uygulanacaktır.

BİRİNCİ OTURUM

SÖZEL ALAN

Alt TestlerSoru Sayısı
Türkçe20
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük10
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi10
Yabancı Dil10
Toplam50

İKİNCİ OTURUM SAYISAL ALAN

Alt TestlerSoru Sayısı
Matematik20
Fen Bilimleri20
Toplam40

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.