LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Liselere Geçiş Sınavı olarak bilinen LGS, bu yılda 8. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 5 Haziran Pazar günü yapılan sınavın ardından öğrenciler sonuçlar için beklemeye başladı. Toplamda 1 milyon 236 bin 313 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen bu sınavda öğrencilere sözel ve sayısal derslerden çoktan seçmeli 90 soru soruldu. Sınavın ardından cevap anahtarlarının da açıklanmasıyla öğrencilerin sonuçlara olan merakı iyice arttı. Peki LGS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte bu sorunun cevabı…

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

5 Haziran Pazar günü tamamlanan LGS’ nin sonuçları 30 Haziran 2022 tarihinde açıklanacak. Merakla bekleyen öğrenciler 30 Haziran günü sonuçlarını öğrenebilecek. 3 yanlışın bir doğruyu götürdüğü sınavda öğrencilerin ham puanı da buna göre hesaplanacak. Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının internet sitesinden ilan edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.