MEB Tarafından Yeni Hazırlanan 4 ve Güncellenen 6 Kurs Programı Uygulamaya Konuldu

MEB Tarafından Yeni Hazırlanan 4 ve Güncellenen 6 Kurs Programı Uygulamaya Konuldu

17.02.2021 tarihli ve 20834518 sayılı Makam onaylarıyla Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yeni hazırlanan 4 ve güncellenen 6 kurs programı hayat boyu öğrenme kurumlarında uygulamaya konulmuştur.

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü

Sayı    : E-74908354-101.04-20834518    17.02.2021
Konu    : Kurs Programları

GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMINA

İlgi      : a) Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.04.2016 tarihli ve 19 sayılı Kararı.
     b) 30.03.2016 tarihli ve 26022156-101.04-E.3631715 sayılı yazımız.

    Resmî Gazete’de yayımlanan 10.07.2018 tarihli ve 1 numaralı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile zorunlu eğitim dışında, eğitim ve öğretimi hayat boyu devam edecek şekilde yaygınlaştırmak amacıyla politikalar oluşturmak, her yaş ve kademedeki vatandaşlara yaygın eğitim yoluyla genel veya mesleki ve teknik alanlarda eğitim vermek, yaygın eğitim ve öğretim programlarını hazırlamak görevi Genel Müdürlüğümüze verilmiştir. Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüzce hayat boyu öğrenme kapsamında her yaş düzeyine ve her gruptan vatandaşlara meslekî teknik ve genel yaygın eğitim kursları düzenlenmektedir.

    Genel Müdürlüğümüzce yayınlanmış olan kurs programlarının ilgi (a) Karar ile onaylanan Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programları'na göre güncellenmesi, talep edilen yeni kurs programlarının da yine aynı çerçevede hazırlanması gerekmektedir. İlgi (b) yazı gereği il millî eğitim müdürlükleri bünyesinde kurulan program komisyonlarınca hazırlanan ve taslak halinde Genel Müdürlüğümüze gönderilen programlar, Yaygın Eğitim Kurumları Çerçeve Kurs Programları ve Talim ve Terbiye Kurulunca kabul edilen diğer programlar çerçevesinde değerlendirilmekte ve yayımlanmaktadır. 

    Bu kapsamda; Başkanlığımızca yeni hazırlanan 4  ve güncellenen 6 kurs programının hayat boyu öğrenme kurumlarında uygulanması planlanmaktadır.
    Makamlarınızca da uygun görülmesi hâlinde, Başkanlığımızca yeni hazırlanan ve güncellenen kurs programlarının Genel Müdürlüğümüz internet sitesinde yayımlanması, e-Yaygın sisteminde tanımlanarak hayat boyu öğrenme kurumlarında uygulamaya konulması hususunu olurlarınıza arz ederim.

         Esat TEKTAŞ    
         Daire Başkanı


OLUR

Galip GÜLMEZ
Genel Müdür V.


Ek:
1- Yeni Hazırlanan Kurs Programları Listesi (1 Sayfa)
2- Güncellenen Kurs Programları Listesi (1 Sayfa)
3- Kurs Programları Dosyaları (10 Dosya)

6.png7.png

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.