MEB'e Migrostan Gelen Reha Denemeç’in Kırmızı Çizgisi Daire Başkanı Görevden Alındı

MEB'e Migrostan Gelen Reha Denemeç’in Kırmızı Çizgisi Daire Başkanı Görevden Alındı

MEB'e Migrostan Gelen Reha Denemeç’in Kırmızı Çizgisi Daire Başkanı Görevden Alındı

İlk olarak mebpersonel.com sitemizde haber olarak yayınladığımız ; Migros’ta görev yaparken Reha Denemeç torpili ile KPSS sınavı bile olmadan özel kadrolarla Milli Eğitim Bakanlığında daire başkanlığı makamına kadar yükselen Ece AKÇAY(Kızılkaya) , Bakan Ziya Selçuk tarafından görevden alındı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık içerisinde adeta parelel bakanlık yapmak isteyen Bakan yardımcısı Reha Denemeç’e bu görevden alma ile yerini hatırlattı.

Reha Denemeç için görevden alınan Ece Akçay ( Kızılkaya) çok şey ifade ediyordu.

Şöyleki ; Reha Denemeç Hayat Boyu öğrenme genel müdürlüğü kendisine bağlı birim olmasına rağmen yaklaşık 2 yıl boyunca bu genel müdürlüğe ayak bile basmamıştır .

Ece Akçay 10.06.2020 tarihinde daire başkanı olarak görevlendirilince , Ece Akçay’ı yanına alarak göreve başlatmaya gitmiştir .

Şöyle düşünün milyonlarca öğrencisi ve yüzbinlerce personeli olan, MEB’in en kritik birimlerinden birisi olan Hayat Boyu öğrenme genel müdürlüğünden sorumlu Bakan yardımcısısınız ve bir kez bu kuruma gitmiyorsunuz !

Ancak bir daire başkanı görevlendirme ile göreve başlayacak ve siz bu daire başkanını göreve başlatmak için Hayat Boyu öğrenme genel müdürlüğüne gidiyorsunuz .

Ece Akçay’ın , Reha Denemeç için ne kadar öneme sahip olduğunu bu anekdottan anlayabilirsiniz.

Ece Akçay’ın geçtiğimiz aylarda yapılan düğününde de nikah şahitliği yapan Reha Denemeç’in bu görevden almaya direneceği ancak bu durumda Bakan Ziya Selçuk’un tavrı merak konusu…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un , Bakanlık içerisinde ve diğer kurumlarda kendisini bakan yardımcısı yapan Ziya Selçuk hakkında ileri geri konuştuğu iddiaları Ankara kulislerinde konuşuluyor .

Bakan Ziya Selçuk’un ; Reha Denemeç’in kırmızı çizgisi sayılan Ece Akçay’ı görevden alarak, Reha Denemeç’e ; MEB Bakanı kimin olduğunu göstermiştir.

Bakan Selçuk’un ne kadar iyi niyetli ve nezaket sahibi bir Bakan olduğunu biliyoruz …
Ancak bu süreçten sonra yapması gereken tek şeyin ; devlet içerisinde devlet oluşturmak isteyen ve kendi Bakanlığını sorgulayan yapılara izin vermemesi ve adaleti sağlamasıdır …

İnsan bir kez Bakan olur !

Bakan Ziya Selçuk tebrik ediyoruz…

Bakanlık içerisinde dokunulamaz denilen Reha Denemeç’in kırmızı çizgisine dokunarak Bakan ‘ın kim olduğunu gösterdiği için …

Ece Akçay ( KIZILKAYA) daire başkanlığı görevinden alınma kararnamesi ….

adsiz.png

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum