banner476

O Müdür Görevden Alındı

o Müdür Görevden Alındı

Genel 31.12.2019, 20:01 31.12.2019, 20:22
O Müdür Görevden Alındı

Kamuoyuna;

Gebze Belediye Başkanlık Makamından bildirilmiştir. Geçtiğimiz günlerde yazılı ve görsel basında yer alan haberlerde bahsi geçen, kurumumuz İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mevlüt Akbulut’un sosyal medya hesabından, Cumhuriyetimizin Banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında, 5816 Sayılı kanuna aykırı paylaşımda bulunduğu tespit edilmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında hakaretamiz bu paylaşımların kurumumuz tarafından da kabul edilmesi imkansızdır. Bu kabul edilemez olay nedeniyle harekete geçen Gebze Belediyesi Başkanlık Makamı talimatıyla; İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mevlüt Akbulut, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125. Maddesi E/k bendi gereğince, açığa alınarak hakkında yasal işlem başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Gebze Belediyesi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle gündemde olan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mevlüt Akbulut’un hakkında bir açıklama yaptı. Gebze Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, "İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mevlüt Akbulut,  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 125. Maddesi E/k bendi gereğince, açığa alınarak hakkında yasal işlem başlatılmıştır" denildi.

Atatürk’e hakaret ettiği sebebiyle görevden uzaklaştırılan Mevlüt Akbulut daha öncede Adnan Köşker Başkanlığıdaki Gebze Belediyesi’nde Zabıta Müdürü olarak görev yapıyordu. 2011 yılında görevden alınarak Kütüphane Müdürlüğüne gönderilen Akbulut, göreve iade davası açmış ve yeniden göreve başlamıştı.  Daha sonrasında ise 2013 yılında yeniden bu görevden alınmıştı.  İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine ise 6 Temmuz 2019 tarihinde başlamıştı.

Kocaeli Barış Gazetesi

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@