Öğrenci velisinin mektubu: Uzaktan eğitimin yetersizliğini gördük

Öğrenci velisinin mektubu: Uzaktan eğitimin yetersizliğini gördük

"Geçen yıl binbir güçlükle özel ders aldırdığım kızım bursluluk sınavını kıl payı kaçırmıştı. Maalesef bu yıl aynı olanaklara sahip olamadı ve derslerinde gerileme yaşadı.”

Bir öğrenci velisi
Zonguldak

Merhaba; ben farklı iş kollarında çalışarak emekli olmuş bir babayım. Kızım hafta sonu liselere geçiş sınavına girdi. Geçen yıl binbir güçlükle özel ders aldırdığım kızım bursluluk sınavını kıl payı kaçırmıştı. Maalesef bu yıl aynı olanaklara sahip olamadı ve derslerinde gerileme yaşadı. Üstüne uzaktan eğitimin zorluklarıyla gerek psikolojik gerekse online eğitimin yetersizliğini fark etmesi sonucu moral ve motivasyon düşüklüğü yaşadı. Bu durum eğitiminde düşüş yaşamasına neden oldu.

Geçen yıllarda almış olduğu puanın yarısını bile alamaz hale geldi. Uzaktan eğitimin yetersizliğini özel derslerle, özel eğitim kurslarıyla karşılayan çocuklar bu olanaklara sahip olamayan öğrenciler ile aynı sınava mahkum ediliyor. Böyle bir sistemde ancak parası olan çocuğunu okutabilir. Halbuki eğitim parasız olmalı ve herkes eşit bir şekilde yararlanabilmeli. Eğitime daha fazla bütçe ayrılmalı. Maddi gücü iyi olanın çocuğuyla, benim çocuğum aynı şartlarda eğitim görebilmeli.

EVRENSEL

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum