Öğretmen Atamaları Sayısı Belli Oldu, Yakında Duyuru Gelecek..

Öğretmen Atamaları Sayısı Belli Oldu, Yakında Duyuru Gelecek..

2021 öğretmen atamaları sayısı belli oldu, duyuru çok yakında

MEB 2021 yılı sözleşmeli öğretmen atamaları için Maliye'den MEB'e kadro ihdası yapıldı. Öğretmen atamaları için 2021 yılında MEB'e verilecek kadro belli oldu. Bu konuda çok görüşmeler yapıldı, atama talebi 60 bin idi. Alınan son bilgilere göre Maliye Bakanlığı MEB'e merakla beklenen kadro ihdasını yaptı.

Bilindiği üzere 2020 KPSS'den sonra atama bekleyen öğretmenler özellikle sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden ses getirici etkinlikler yaptı. 60 bin öğretmen ataması yapılması talebinden bulunan öğretmenler milyonlarca twit atarak yetkililere hatta Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip Erdoğan'a seslerini duyurdu. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un bugüne kadarki katıldığı tüm canlı yayınlarda 2021 yılında ne kadar  öğretmen ataması yapılacağı soruluyordu. Bakan Ziya Selçuk her canlı yayında bu soruya, " Bütçe imkanları ölçüsünde olabilecek en yüksek sayıda atama sayısını almak için çalışmaları sürdürüyoruz" demişti. Milli Eğitim Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Kabine arasında yapılan görüşmeler sonucunda öğretmen atamaları konusunda çalışmalar yapıldı. 

Bakanlık 2021 yılında öğretmen atamaları için en az 50 bin kadro talep etti. Hatta bu sayının 55 bin olduğu yönünde de iddialar var. Bugüne kadar takvimin açıklanmamasının sebebi ise sayı konusunda mütabakata varılmaması yönünde iddialar ortaya atıldı. Bundan iki hafta önce de MEB ARGE Daire Başkanı bir instagram canlı yayınında kendi tahminini söyleyerek Şubat ayı sonunda 40 bin öğretmen atamasının açıklanacağını tahmin ettiğini söylemişti.

20 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMASI YAPILACAK.

Mebpersonel.com olarak güçlü kaynaklardan aldığımız son bilgiye göre MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için duyuruya çıkacak. Hazine ve Maliye Bakanlığı öğretmen atamaları için MEB'e 20 bin kadro ihdasında bulundu. Sayının açıklanmamasının sebebi, atamanın 20 bin bandında yani taleplerin ve beklentilerin çok çok altında olduğu tahmin ediliyor. MEB ile sendikaların görüşmelerinde de sayının 20 bin olduğu söylenmiş. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının da atamanın 20 bin olacağı yönünde açıklamaları olduğu teyit edildi. Yani 2021 öğretmen atamalarının 20 binden fazla olamayacağı söylenmiş. Alınan son ve net bilgiler bu yönde. MEB'in en kısa zamanda 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için takvimi açıklayacağı öngörülüyor.

Meb personel olarak bizler de 60 bin öğretmen ataması yapılmasını istiyorduk hatta atama bekleyen öğretmenlere çok destek olduk bu konuda açılan tüm hashtag lere de destek verdik. Son alınan bilgi bu yönde yani sözleşmeli öğretmen ataması olarak düşünülen hatta duyurusu gelecek olan sayı 20 BİN.

Mebpersonel.com'u instagramdan takip ederek son gelişmeleri öğrenebilirsiniz

instagram adresimizi takip etmek için görsele tıklayınız: https://www.instagram.com/meb_personel/ 
2021-02-21-17-49-14.png

Ayrıca Meb Personel.com 'un IOS ve android uygulamalarını da indirebilirsiniz
İOS uygulamasını indirmek için tıklayınız

Android uygulamasını indirmek için tıklayınız

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
21 Yorum