Öğretmenler Günü Ne Zaman, Hangi Tarihte? Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Öğretmenler Günü Ne Zaman, Hangi Tarihte? Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Öğretmenler Günü Ne Zaman, Hangi Tarihte?Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Öğretmenler Günü Ne Zaman, Hangi Tarihte?Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Öğretmenler Günü, öğretmenlerin onuruna çeşitli etkinliklerin düzenlendiği bir tarihtir. Öğretmenler gününde tüm öğrenciler öğretmenlerine küçük ya da büyük fark etmeksizin hediyeler alır ya da hazırlarlar. Peki ilk kez öğretmenler günü ne zaman kutlandı?

Öğretmenler Günü Ne Zaman İlan Edildi?

Öğretmenler günü, 1994 senesinden beri kutlanan bir gündür. Unesco bu tarihi öğretmenlere adamak istemiştir. Bu zamandan beri 24 Kasım geldiğinde önce başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere diğer tüm öğretmenlerin öğretmenler günü şiirlerle, şarkılarla ve gösteriler ile kutlanır. 24 Kasım 1928 yılında Mustafa Kemal Atatürk başöğretmen kabul edilmiştir millet mektepleri kurumu tarafından.

Öğretmenlerimiz branş fark etmeden öğrencilerine hizmet verir. Bu hizmetlerin karşılığı elbette ki ödenmez ama bir günü öğretmenlere adamak isteyen Mustafa Kemal Atatürk, bu günü 24 Kasım olarak belirlemiştir. Öğretmenler günü 24 Kasım 2022 tarihinde perşembe günü şenliklerle kutlanacaktır. 24 Kasım’da öğrencilerin öğretmenleri için sürprizler ve hediyeler hazırlaması ile kutlanır.

shutterstock-102586178.jpg

Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Öğretmenler Günü geldiğinde öğrenciler sevgilerini göstermek için öğretmenlerine hediye vermek isterler. Öğretmenlerin genelde en sevdiği hediye çiçeklerdir. Tüm öğrencileri öğretmenler için birer çiçektir bu yüzden öğretmenler çiçeklerinden başka bir hediye kabul etmek istemezler. Bu çiçekler hazır çiçekler olabileceği gibi renkli kağıtlardan da hazırlanabilir. Öğrencilerin yaptığı, emek verdiği hediyeler öğretmenleri daha mutlu edecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.