banner476

'Oh olsun' tweeti, AK Parti ile HDP arasında tartışma konusu oldu

TBMM Genel Kurulunda, İstanbul'daki saldırıdan sonra bir kişinin paylaştığı "Oh olsun" tweeti, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan arasında tartışma konusu oldu.

Genel 14.12.2016, 16:15
'Oh olsun' tweeti, AK Parti ile HDP arasında tartışma konusu oldu

TBMM Genel Kurulunda Aile ve Sosyal Politikalar, Gümrük ve Ticaret ile Maliye bakanlıklarının 2017 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürüyor.

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, "Birini grup başkanvekili sanıyordum ama meğerse baştrolmüş. Bu kişilere ülkeyi teslim ettiğimiz takdirde daha çok karanlıklar yaşarız." dedi.

16 yaşındaki bir çocuğun, İstanbul'daki terör saldırısının ardından sosyal medyadaki paylaşımında, nasıl "Oh olsun" noktasına geldiğinin sorgulanması gerektiğini ifade eden Paylan, bunu sorgulamadıkları sürece daha çok karanlığa maruz kalabileceklerini ileri sürdü. Paylan, "Bebeklerden katil yaratan, bebeklerin oh olsun dediği mekanizmanız var. O mekanizmanız sürdüğü müddetçe bunları daha çok yaşayacağız. Siz çözüm bulamıyorsunuz, biz üretiyoruz. Çözüm kınamak, lanet olsun demek değildir, bunu zaten söylüyoruz." diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, sataşma gerekçesiyle söz alarak, yalanın, iftiranın, utanmanın sınırı olduğunu düşündüğünü, ancak olmadığını gördüğünü belirtti.

Sosyal medyada "Çevik kuvvet ölmüş, oh olsun" diyen kızın, Paylan ile fotoğrafının bulunduğuna dikkati çeken Turan, sadece "Bunu tanıyor musun?" diye sorduğunu söyledi.

Turan, "Barış dediniz barışı, anlaşma dediniz anlaşmayı kirlettiniz." değerlendirmesinde bulundu.

Paylan da siyasetçi olarak, gittiği yerlerde yüzlerce insanla fotoğraf çektirdiğini, ancak bu kişilerin yaptıklarından sorumlu olmadığını bildirdi. Paylan, "Cizre, Sur'da katliamlar olurken sizin 16 yaşındaki çocuklarınız oraya 'oh olsun' diyordu." dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "siz-biz" tartışmasının Türkiye'ye, ulusal birlik ve barışa yararının olmadığını vurgulayarak, Türkiye'nin gözünün her şeye rağmen Mecliste olduğunu kaydetti.

Altay, ülkeyi ayrıştırmaya değil, birleştirmeye vesile olacak söz ve eylemlere ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, milletvekillerini sağduyuya çağırdı.

Meltem Öztürk

 
 
Anadolu Ajansı

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@