banner476

Ordu Valisi: ''Öğretmenine Kötü Davranan Müdür İle Çalışmam''

ORDU Valisi Seddar Yavuz, okul müdürlerine bazı önerilerde bulunarak, "Öğretmenlerinize kaba davranmayın. Öğretmenine kötü davranan bir okul müdürü ile ben çalışmam" dedi.

Genel 19.10.2017, 22:10
Ordu Valisi: ''Öğretmenine Kötü Davranan Müdür İle Çalışmam''

Vali Seddar Yavuz, Kabadüz İlçesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyaret kapsamında İlçe müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmen ve muhtarlarla toplantı düzenleyen Vali Yavuz, okul müdürlerine tavsiyelerde bulundu. Okul müdürlerinin öğretmenlerin sorunlarıyla ilgilenip velilerle sık bir araya gelmesini isteyen Vali Seddar Yavuz, şöyle dedi:

"ÖĞRETMENİNE KÖTÜ DAVRANAN OKUL MÜDÜRÜ İLE ÇALIŞMAM"

"Öğretmenlerinize kaba davranmayın. Öğretmenine kötü davranan bir okul müdürü ile ben çalışmam. Öğretmenlerinize iyi davranacak, motive edecek, sorunlarıyla ilgileneceksiniz. Maalesef gördüğüm en büyük sorunlarından bir tanesi, yukarı çıkan aşağıyı eziyor. Öğretmen sınıfa morali yüksek girecek. Öğretmen arkadaşlarımız da görev ve sorumluluklarını bilecek ve kendini geliştirecek. Benim öğretmenim, benim il müdürüm seviyesindedir. Öğretmen arkadaşlarımıza lütfen hürmet gösterin. Bunu kaymakamımız da takip etsin. Öğretmen arkadaşlarımızın moralleri yüksek olsun ve çocuklarımızın yetişmesine konsantre bir şekilde hizmet etme noktasında gayret gösterilsin."

Ordu'da ekonomik durumu iyi olmayan, mağdur öğrencilerin de tespit edilip tüm gereksinimlerinin karşılanması için çalışma yapılacağını da vurgulayan Vali Seddar Yavuz, şöyle dedi:

"Bizim beşeri sermayemiz; çocuklarımız. Kime emanet ediyoruz bu çocukları? Size. Peki, veli verilen eğitimden memnun mu? Mutlu mu? Bunu sorgulamamız gerekir. Daha çok gayret sarf etmeliyiz. Yardıma muhtaç olan çocukların her türlü ihtiyaçları karşılanıyor. Bu konuda bir kez daha hatırlatayım ki, öğretmen arkadaşlarımız, okul müdürlerimiz, muhtarlarımız, bu konuya duyarlılık gösterecek ve hiçbir şekilde bir çocuğumuz mağdur edilmeyecek. Ordu il sınırlarında bütün çocukların ihtiyaçları karşılanacak. Ekonomik durumu yetersiz olan bütün çocuklara elimiz dokunacak, her türlü ihtiyaçlarını karşılayacağız."

Yorumlar (12)
Üzeyir Bayındır 3 yıl önce
Sayın valimiz sonsuz teşekkürlererimi sunuyorum. Bize böyle yöneticiler gerek. Eskişehir seninle gurur duyuyor.
Mustafa 3 yıl önce
Böyle valileri görevde görmek istiyoruz
öğretmen 3 yıl önce
Ellerinizden öpüyoruz sayın vali m.
Öğretmen 3 yıl önce
Teşekkür ederiz sayın valim. Sizin gibi öğretmeni anlayan valilere ihtiyacımız var. Amasya valisi gibi olmadığınız için tekrar teşekkürler
öğretmen 3 yıl önce
Böyle yöneticiye can kurban
Özgür 3 yıl önce
2006 yılında Siverek te kaymakam iken bize güç veren destek olan sayın valimiz hala aynı görüşte çok teşekkür ediyorum
İlker 3 yıl önce
Valiye sormak lazım, öğretmenine küfür eden milli eğitim müdürüne kaymakamın ne yapması lazım. Mesela soruşturma izni vermemesi mi gerekir? Kendileri çok iyi bilir!
öğretmen 3 yıl önce
seni doğuran anaya ne mutlu.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@