ÖSYM YKS Sınav Sonuçlarını Erken Mi Açıklayacak?

ÖSYM YKS Sınav Sonuçlarını Erken Mi Açıklayacak?

ÖSYM YKS Sınav Sonuçlarını Erken Mi Açıklayacak?

Üniversiteye geçmek isteyen adayların girdiği YKS, bu yıl da 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi. Yapılan sınavın ardından adaylar sonuçlar için beklemeye başladı. Şu günlerde YKS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı büyük bir merak haline geldi.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversite adayları için her yıl gerçekleştirilen YKS bu yıl da yaklaşık 3.5 milyon adayın katılımıyla gerçekleştirilmişti.

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavın ardından öğrenciler sonuçlar için beklerken ÖSYM’nin sınav takvimine göre YKS sonuçlarının 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanması bekleniyor.

ÖSYM bir çok sınavda sonuçlar için açıkladığı takvimden önce sonuçları açıklamaktadır.

Bu yıl 2022 yılı Kurban Bayramı'nın 1. günü 9 Temmuz 2022 Cumartesi tarihinde idrak edilecek. 12 Temmuz 2022 Salı tarihinde ise bayramın son günü olacak. Bu duruma göre Kurban Bayramı Arife günü 8 Temmuz 2022 Cuma günü gerçekleşecek.

Mebpersonel.com olarak aldığımız bilgiye göre 2022 YKS Sonuçları için hummalı bir çalışma yürüten ÖSYM YKS sonuçlarını da arife günü olan 8 Temmuz Cuma gününe yetiştirip sonuçları merakla bekleyen öğrencilere bayram hediyesi vermeyi planlıyor.

YKS sonuçlarına dair gelişmeleri mebpersonel.com sitemizden takip edebilirsiniz.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

95 Yorum